Mieszkaniec Białegostoku udostępnił nielegalnie ponad 10 tysięcy filmów online. Grozi mu nawet pięć lat więzienia [FOTO]

Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Podlascy policjanci zajmujący się cyberprzestępczością zlikwidowali proceder nielegalnego udostępniania filmów online przez jednego z mieszkańców Białegostoku.

Z serwisu internetowego, którego 24-latek był właścicielem i jedynym administratorem, korzystało aż 300 tys. zarejestrowanych użytkowników.

Jak ustaliła policja, podejrzany rozpowszechniał filmy i seriale online w okresie od 25 września 2015 roku do 8 października 2019 roku. Nie miał do nich jakichkolwiek praw autorskich oraz licencji.

Z portalu internetowego, którego 24-latek był właścicielem i jedynym administratorem, korzystało aż 300 tys. zarejestrowanych użytkowników. W sumie nielegalnie rozpowszechnionych zostało ponad 10 tysięcy utworów audiowizualnych. Straty dystrybutorów filmowych oszacowane zostały na kwotę ponad 3 mln zł.

8 października podlascy policjanci, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, wkroczyli do mieszkania, w którym przebywał 24-latek. Na miejscu zabezpieczono sprzęt komputerowy, kopie serwerów, portfele sprzętowe kryptowalut oraz gotówkę 42 tys. zł. Zablokowane również zostały środki pieniężne w kwocie prawie 180 tys. zł, znajdujące się na rachunkach bankowych należących do 24-latka.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Portal został zamknięty, a dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Jak informuje białostocka policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

fot. policja.pl

Źródło: policja.pl