O co chodzi ojcu Rydzykowi? Ostro atakuje Konfederację w wywiadzie dla pisowskiego tygodnika

Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk CSsR/fot. PAP
Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk CSsR/fot. PAP

O. Tadeusz Rydzyk CSsR w wywiadzie dla propartyjnego tygodnika „Sieci” ostro zaatakował Konfederację. Powiedział, że jest nią „bardzo rozczarowany” oraz że „szkodzi Polsce”.

O. Rydzyk to najsłynniejszy redemptorysta w Polsce, a może i na świecie. Jest założycielem Radia Maryja i innych inicjatyw wokół niego.

Wielokrotnie podkreślał, że PiS nie jest święty i gdyby pojawiła się formacja lepsza, poparłby ją. Ale to chyba tylko słowa.

W rozmowie ze skrajnie propisowskim tygodnikiem „Sieci” ostro zaatakował Konfederację, nie podając właściwie żadnego konkretnego powodu.

Konfederacja – myślałem, że coś wartościowego z tego będzie. Ale jestem bardzo, bardzo rozczarowany. Sądziłem, że są bardziej za Polską, bardziej propolscy. A tu raz po raz widzę szkodzenie Polsce – powiedział tygodnikowi „Sieci” najsłynniejszy redemptorysta w Polsce.

Niestety, nie ujawnił, na czym rzekomy brak propolskości miałby polegać, podobnie nie wyjaśnił, jak Konfederacja rzekomo jej szkodzi. Chyba, że duchowny czerpiący garściami z rządowych dotacji jako „Polskę” rozumie PiS?

Można napominać, można z miłością zwracać uwagę, ja też to często robię. Ale nie można szkodzić – kontynuował duchowny.

Oprócz tego wyznał, że głosował na PiS, choć udając bezstronność zaznaczył, że „nie na całą partię PiS, ale na ludzi, których jestem pewny, których znam, którzy byli na listach tej akurat partii”.

Źródło: fronda.pl