Państwowa służba zdrowia upada. Polscy lekarze uciekają do Szwajcarii. Kolejne szpitale zamykają oddziały

fot. Pixabay
REKLAMA

Oddział neurologiczny szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu od 1 listopada zawiesił funkcjonowanie. Do ograniczenia działalności przygotowuje się Brzeskie Centrum Medyczne.

Powodem zawieszenia zamknięcia oddziału neurologicznego w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu jest brak lekarzy – poinformowała Barbara Pawlos z NFZ w Opolu.

REKLAMA

Pacjenci, którzy przebywają na Neurologii są wypisywani lub przewożeni do innych placówek. Zgodnie z przepisami, oddział jest zawieszony na dwa tygodnie, jednak termin ten może być przedłużany.

Z powodu braku lekarzy od września jest zawieszony oddział pediatryczny szpitala w Głubczycach. Do tej pory dyrekcji szpitala nie udało się znaleźć lekarzy, którzy uzupełniliby niedobory kadrowe.

Do ograniczenia swojej działalności przygotowuje się Brzeskie Centrum Medyczne, które zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. W ramach zaakceptowanego przez radę powiatu programu naprawczego ma zostać zamknięty oddział psychiatryczny, likwidacji ulegnie także bakteriologia w szpitalnym laboratorium oraz punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej w Grodkowie.

Polscy lekarze uciekają za granicę, m.in do Szwajcarii, gdzie są bardzo dobrze zarobki. W zeszłym roku był to najlepiej płatny zawód. Średnia wynosiła prawie 8,6 tys. euro miesięcznie.

Źródło: PAP / nczas.com

REKLAMA