Linie lotnicze Delta Airlines ugięły się pod presją LGBTQWERTY. Pokażą seks homoseksualny na pokładach swoich samolotów

Wnętrze samolotu zdjęcie ilustracyjne fot. Skift.com
Wnętrze samolotu zdjęcie ilustracyjne fot. Skift.com

Delta Airlines zacznie pokazywać wersje filmów „Booksmart” i „Rocketman”, które zawierają sceny seksu między osobami tej samej płci. To efekt nacisków środowisk LGBTQWERTY.

Linie Delta Airlines znalazły się pod ostrzałem, gdy okazało się, że na pokładach ich samolotów pokazuje się wersję filmu „Booksmart” z 2019 roku, w którym nie było sceny miłosnej między dwiema kobietami.

W emitowanej wersji filmu usunięto też dialog na temat aktu seksualnego między dwiema kobietami w którym padały słowa „pochwa”, „narządy płciowe” i „lesbijki”.

Podobna krytyka spadła na Delta Airlines w związku z wyedytowaną wersją biograficznego filmu „Rocketman” Eltona Johna z 2019 r. z której usunięto scenę pocałunku dwóch homoseksualistów.

Linie lotnicze Delta Airlines wyjaśniły w oświadczeniu dla portalu The Hill, że filmy są edytowane przez studia lub zewnętrznych dostawców i że Delta nie poprosiła o żadne konkretne zmiany w żadnym filmie.

Studia filmowe często dostarczają filmy w dwóch formach: wersji oryginalnej i edytowanej – czytamy w oświadczeniu.

Wybraliśmy edytowaną wersję i teraz zdajemy sobie sprawę, że treść zgodna z naszymi wytycznymi została niepotrzebnie wykluczona z obu filmów. Pracujemy nad tym, aby to się więcej nie powtórzyło. – napisano.

Linie deklarują, że maja w ofercie inne kojarzone ze środowiskami LGBTQWERTY tytuły takie jak „ „Gentleman Jack”, „Imagine Me and You” oraz „Moonlight” oraz że pomijanie homoseksualnych scen miłosnych nie jest jej praktyką.

Źródło: The Hill