Nowa inicjatywa Konfederacji. Krzysztof Bosak zapowiada złożenie projektu ustawy o dekomunizacji instytucji sądowniczych

Krzysztof Bosak. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP

Poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak zapowiedział, że ugrupowanie złoży projekt ustawy dekomunizacji instytucji sądowniczych. Zapewnił, że nie jest on wymierzony personalnie w Stanisława Piotrowicza.

Krzysztof Bosak będący gościem programu „Graffiti” w Polsat News zapowiedział, że Konfederacja jeszcze dziś przedstawi projekt ustawy.

We wtorek przedstawiamy projekt ustawy, który ma dopomóc PiS w dekomunizacji instytucji sądowniczych. Nie jest on wymierzony personalnie w Stanisława Piotrowicza, ale w osoby, które współtworzyły aparat bezpieczeństwa PRL – zadeklarował.

Poseł Konfederacji ujawnił, że potraktował zgłoszenie kandydatury Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego jako „trolling”.

W pierwszej reakcji myślałem, że to jest jakiś „trolling” PiS-u, że ktoś robi sobie żarty – mówił.

Stanisław Piotrowicz jest prokuratorem z okresu Stanu Wojennego, który brał udział w ściganiu członków ówczesnego podziemia. W ostatniej kadencji był twarzą zmian wprowadzanych przez PiS w sądownictwie.

Źródło: Polsat News