Od lewej: Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń - główne twarzy projektu Lewicy / Fot. Facebook/partiarazem
Od lewej: Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń - główne twarzy projektu Lewicy / Fot. Facebook/partiarazem
REKLAMA

Rada Krajowa Lewicy Razem opowiedziała się za dołączeniem szóstki posłów tej partii do wspólnego klubu lewicy z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Wiosną – dowiedziała się PAP. Oficjalnie politycy SLD, Wiosny i Lewicy Razem mają ogłosić tę decyzję w Sejmie przed posiedzeniem wspólnego klubu.

Komitet wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którego list startowali politycy SLD, Wiosny i Lewicy Razem, otrzymał w wyborach 12,56 proc. głosów, co przełożyło się na 49 mandatów. 24 z nich przypadło SLD, 19 – Wiośnie, a sześć – Lewicy Razem.

REKLAMA

Zarządy Wiosny i SLD zdecydowały w ostatnich tygodniach, aby tworzyć wspólny klub lewicy w przyszłym Sejmie. Ostatnie – decyzje o formule reprezentacji swoich posłów w Sejmie – podejmowały władze Lewicy Razem.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

W zdalnym głosowaniu członków Rady Krajowej  za dołączeniem do klubu lewicy opowiedziały się 24 osoby, przeciw było 9, a trzy osoby się wstrzymały. Zgodnie z tą decyzją Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Paulina Matysiak, Magdalena Biejat, Daria Gosek-Popiołek i Maciej Konieczny będą mogli zasiadać we wspólnym klubie z SLD i Wiosną.

Oficjalnie politycy przekażą informację dotyczącą formuły reprezentacji Lewicy Razem w Sejmie przed planowanym na godz. 13 posiedzeniem wspólnego klubu.

Źródło: PAP

REKLAMA