Prowadzący „talent show” kandydatem na prezydenta? To ten od „zwierząt idących do nieba”

Szymon Hołownia/ PAP: Marcin Obara
Szymon Hołownia/ PAP: Marcin Obara

Jak donosi serwis „Polityka Insight”, jednym z kandydatów na prezydenta może zostać prowadzący popularny program typu talent show Szymon Hołownia. Co więcej, ma on już nawet przygotowywaną kampanię wyborczą.

Pierwsze doniesienia na temat możliwości startu Szymona Hołowni jako „kandydata obywatelskiego” w wyborach prezydenckich pojawiły się już kilka tygodni temu. Jego start był podobno już nawet analizowany w badaniach fokusowych. Hołownia miałby być apolitycznym kandydatem, kimś na wzór Pawła Kukiza.

Prowadzący „Mam talent!” nie odniósł się w żaden sposób do tych rewelacji, jednakże od dłuższego czasu jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. W dniu, w którym Donald Tusk ogłosił rezygnację z udziału w wyborach, Hołownia poinformował o swoich dwóch nowych książkach.

– Obaj kończymy teraz w naszym życiu jakieś sprawy (ja superfajną, trwającą już 12 lat przygodę z Mam Talent!, tegoroczna – to moja ostatnia edycja) zaczynamy w naszym życiu nowe rzeczy, budujemy zupełnie nowe stragany. I ja, i on (Marcin Prokop – red.) wiemy, że naszym córkom nie chcielibyśmy zostawić w spadku biblioteczki pełnej mądrych myśli. Ten świat trzeba zmieniać. Realnie zmieniać. Nie tylko dla siebie, przede wszystkim dla tych, których bardzo kochamy – napisał jakiś czas temu Hołownia.

Szymon Hołownia jest publicystą katolickim, absolwentem psychologii, autorem książek poruszających tematy religijne. Największą popularność zdobył współprowadząc z Marcinem Prokopem program „Mam talent!” w telewizji TVN. Hołownia w swoich poglądach wielokrotnie narażał się konserwatywnym katolikom. Jakiś czas temu stwierdził np. że zwierzęta też idą do nieba.