W oparach ekolewackiego absurdu! Nauka o klimacie będzie obowiązkiem szkolnym

Sala lekcyjna, zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com
Sala lekcyjna, zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Państwowa edukacja na straży jedynej słusznej linii. Od przyszłego roku szkolnego we Włoszech wprowadzone zostaną lekcje o zmianach klimatycznych. Wszystkie szkoły publiczne włączą do programu nauczania tezy, jakoby za całe zło na świecie odpowiadał człowiek.

Obowiązkową „naukę o klimacie” we włoskich szkołach zapowiedział tamtejszy minister edukacji, Lorenzo Fioramonti. Przez godzinę w tygodniu uczniowie będą mamieni „wiedzą” o zmianach klimatycznych i zrównoważonym rozwoju.

Idea jest taka, aby obywatele przyszłości byli gotowi na sytuację kryzysową związaną z klimatem – powiedział minister.

Dodatkowy przedmiot to jednak nie wszystko, co państwowa edukacja szykuje dla dzieci i młodzieży. Zostaną również zmodyfikowane programy nauczania geografii, matematyki oraz fizyki, by i tam zwracać większą uwagę na zmiany klimatyczne.

Chcemy, żeby włoski system edukacji stał się pierwszym systemem edukacyjnym, który stawia środowisko i społeczeństwo w centrum wszystkiego – dodawał Fioramonti.

Nowy program nauczania stworzą powołani przez ministerstwo specjalni „eksperci” od klimatu. Oczywiście ci, którzy podążają za światowym trendem w kwestii ekologii.

Źródło: cnn.com/NCzas.com