Wałęsa po trzydziestu latach znów wystąpi w amerykańskim Kongresie

Lech Wałęsa w Kongresie. Foto: YouTube/TVPolandAntena
Lech Wałęsa w Kongresie. Foto: YouTube/TVPolandAntena

Wiele osób wciąż ma w pamięci wystąpienie Lecha Wałęsy w Kongresie Stanów Zjednoczonych z 1989 r. Teraz były prezydent również otrzymał zaproszenie od Kongresu, gdzie ma wziąć udział w posiedzeniu komisji ds. zagranicznych. Głównym tematem obrad ma być obrona demokracji w Polsce i na Węgrzech.

W dniu 13 listopada w amerykańskim Kongresie odbędzie się spotkanie pod tytułem „Demokracja i sojusz NATO. Podtrzymanie naszych wspólnych wartości”. Ma w nim wziąć także udział Lech Wałęsa, który zabierze również głos i będzie odpowiadał na pytania kongresmenów.

Scott Cullinane z US-Europe Alliance poinformował w mediach społecznościowych, że spotkanie ma związek z obroną demokracji w Polsce i na Węgrzech.

Obok Lecha Wałęsy w posiedzeniu komisji udział wezmą również inni goście. Wśród nich będą Melissa Hooper z Human Rights First, Nate Schenkkan z Freedom House, Susan Corke z German Marshall Fund i dr Mattias Matthijs z think-tanku Rada Spraw Zagranicznych.

Ciekawe, co tym razem powie Lech Wałęsa. Mając w pamięci jego występ na konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej, wszystkiego można się po nim spodziewać.

Źródło: radiozet.pl, onet.pl