Włochy upadają. Wprowadzili obowiązkowe lekcje dotyczące zmian klimatu!

Greta Thunberg triumfuje we Włoszech. Foto: YT
Greta Thunberg triumfuje we Włoszech. Foto: YT

Włochy na naszych oczach upadają. Władze w tym kraju zdecydowały się wprowadzić obowiązkowe lekcje o zmianach klimatu. Zagadnień dotyczących zmian klimatycznych poznają uczniowie w wieku od 6 do 19. lat. Greta Thunerg musi być dumna…

Dla lewicowych mediów i polityków zmiany klimatyczne są niemal każdym usprawiedliwieniem kolejnych podatków, czy chęci wyrwana kasy od obywateli.

Teraz Włochy postanowiły je wdrożyć do programu edukacji. Tamtejszy minister edukacji Lorenzo Fioramonto ogłosił, że Włochy będą pierwszym krajem na świecie, który wprowadzi obowiązkowe zajęcia w szkołach dotyczące zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju.

Fioramonti zapowiedział, że lekcje pojawią się w programie od początku przyszłego roku szkolnego. Pomysłodawcy chcą, aby zostały włączone do istniejących zajęć z zakresu społeczeństwa obywatelskiego.

O Grecie Thunberg i zmianach klimatu włoskie dzieci będą uczyły się 33 godzin lekcyjne w ciągu roku.

– Cały resort stara się, aby rozwój i kwestie klimatu stały się centralnym punktem modelu edukacyjnego – powiedział minister Fioramonto w rozmowie z agencją Reutera.

Nowy program nauczania ma być oparty na 17 celach zrównoważonego rozwoju ONZ.

Źródło: Facebook