Ziobro od dwóch miesięcy nieobecny na posiedzeniach rządu! Konflikt z premierem dotyczy obsadzania WIERNYMI spółek skarbu państwa

Zbigniew Ziobro. Foto: PAP
Zbigniew Ziobro. Foto: PAP

Minister sprawiedliwości ostatni raz pojawił się na spotkaniu Rady Ministrów 10 września. Od tamtego czasu nie było go na siedmiu kolejnych posiedzeniach. Jego resort tłumaczy, że zatrzymywały go pilne obowiązki prokuratora generalnego – informuje TVN24.

Ostatnie spotkanie obecnego rządu odbyło się w środę. Premier Mateusz Morawiecki podziękował swoim ministrom. Nie usłyszał jednak tego minister Zbigniew Ziobro, ponieważ go nie było. Podobnie, jak na poprzednich sześciu posiedzeniach.

Wiceministrowie są od tego również, aby zastępować na posiedzeniach Rady Ministrów swoich szefów – powiedział rzecznik prasowy rządu Piotr Müller w rozmowie z TVN24.

Od lat mówi się o konflikcie na linii Ziobro-Morawiecki. Tym bardziej brak obecności prokuratora generalnego rzuca się w oczy. Konflikt ma dotyczyć „ostrej rywalizacji” o obsadzanie spółek skarbu państwa swoimi ludźmi.

W trakcie nieobecności Ziobry na posiedzeniach rządu trwała kampania wyborcza. Minister miał wówczas czas, by okazywać poparcie dla swoich kandydatów z Solidarnej Polski na listach PiS. Pojawiał się też w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Źródło: onet.pl