Co za bestia! Zwyrodnialec wpierw rozkochał w sobie 54-latkę, a potem ją brutalnie zamordował

zdj. ilustracyjne. Foto: pixabay
zdj. ilustracyjne. Foto: pixabay

Co za bestia! Mariusz G. miał wpierw rozkochać w sobie kobiety, przejmować ich majątek, a potem pozbawiać je życia. W ubiegłym tygodniu usłyszał zarzut zabójstwa kobiety, która zaginęła latem tego roku w Kołobrzegu. Teraz według śledczych ma być oskarżony o morderstwo kolejnych kobiet. 

Mężczyźnie, podejrzanemu o zabójstwo w czerwcu tego roku kobiety, przedstawiono zarzut zabójstwa kolejnych dwóch kobiet – w 2016 r. i 2018 r. – poinformowała w sobotę szczecińska prokuratura okręgowa.

Mężczyzna ten jest podejrzany m.in. o dokonanie 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa kobiety z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Nadzorujący to śledztwo prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie – przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące dokonania dwóch kolejnych zabójstw.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna – który usłyszał zarzuty m.in. dotyczące przywłaszczenia mienia kobiety oraz dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa – utrzymywał w przeszłości kontakty również z dwiema innymi kobietami, które także zaginęły w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach.

Według śledczych, zaginięcia kobiet miały związek z niekorzystnym rozporządzeniem ich mieniem. Śledczy zgromadzili dowody, które pozwoliły na odnalezienie ciał obu poszukiwanych kobiet.

Jedna z nich została zamordowana wiosną 2016 r., druga w październiku 2018 r. Obie na terenie gminy Kołobrzeg.

Śledztwo w tej sprawie trwa nadal – powiedziała w sobotę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak dodała, ciała dwóch poszukiwanych kobiet zostały odkryte w piątek i tego samego dnia prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty.

Jak poinformowała Biranowska-Sochalska, prokurator zleci przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok obu kobiet.

W związku z wcześniej przedstawionym zarzutem przywłaszczenia mienia podejrzany na wniosek prokuratora został już tymczasowo aresztowany.

Źródło: Super Express/ PAP