Premiera filmu, który pokazuje jakiego mordu dokonano na Polakach podczas II Wojny Światowej „Niepospolita” już w internecie [VIDEO]

„Niepospolita” film osadzony w historycznych realiach II Rzeczpospolitej. Foto: YT
„Niepospolita” film osadzony w historycznych realiach II Rzeczpospolitej. Foto: YT

Serwis internetowy niepospolita.pl, krótkometrażowy film oraz teledysk Adama Milwiw-Barona do utworu „Sex Appeal” z udziałem Natalii Lubrano – to składowe projektu „Niepospolita”, który będzie miał oficjalną premierę w niedzielę. Film będzie dostępny w internecie już od soboty.

„Niepospolita” to krótkometrażowy film fabularny osadzony w historycznych realiach II Rzeczpospolitej. Jest to opowieść o ludziach, uczuciu, wielkości i entuzjazmie tamtych czasów” – podali twórcy projektu.

„Niepospolita” w reżyserii Tomasza Dobosza, opowiada o ważnych i ciekawych postaciach w przedwojennej Polsce. Twórcy chcieli pokazać historię w nowoczesny i popkulturowy sposób. Film opowiada o podróży pisarza Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, który na polecenie potentata wydawniczego – Melchiora Wańkowicza, wyrusza z asystentką Dianą w podróż po Polsce w 1939 r.

„Celem podróży jest stworzenie reportażu o najbardziej wpływowych w tamtym okresie ludziach, dla właśnie powstającej polskiej telewizji. Początkowa niechęć między Tadeuszem, playboyem i bonvivantem a Dianą powoli zamieni się w kiełkujące uczucie, które znajduje swój tragiczny finał” – napisano.

Podkład dźwiękowy stanowią nowoczesne aranżacje starych przebojów w wykonaniu Adama Barona, Michała Fogga, wnuka znanego piosenkarza oraz muzyka specjalnie skomponowana na potrzeby filmu przez Artura Słotwińskiego.

Film będzie można oglądać od soboty na stronie niepospolita.pl oraz na kanale projektu w serwisie YouTube. W filmie występują m.in. Patryk Szwichtenberg, Agata Różycka, Marek Siudym. Scenariusz napisali Danuta Nierada i Miłosz Lodowski.

Twórcy poinformowali również, że strona internetowa niepospolita.pl wykonana jest na wzór portalu plotkarskiego z informacjami z II RP. Prezentuje sylwetki bohaterów filmu oraz ciekawostki o epoce. Można znaleźć na niej informacje m.in. o Tadeuszu Dołędze-Mostowiczu, emancypacji Polek w czasach II Rzeczypospolitej i osiągnięciach sportowych. Wszystkie materiały dostępne na stronie przetłumaczono na kilka języków.

Projekt został zrealizowany przez zespół Fundacji Promocji Rozwoju, powołany przez Bank Gospodarstwa Krajowego do komunikacji osiągnięć rozwojowych i gospodarczych Polski.

niepospolita.pl