Przepotężny skandal w Watykanie! Franciszek oszalał? „Nie wierzy w cielesne zmartwychwstanie Chrystusa, nawiedzał apostołów duchowo”

Franciszek/fot. PAP/EPA
Franciszek/fot. PAP/EPA

Eugenio Calfari, włoski dziennikarz i pisarz w swojej najnowszej książce opisał skandaliczną sytuację, która stawiałaby Franciszka wprost w miejscu heretyka. Obecny biskup Rzymu miał mu powiedzieć, że nie wierzy w „cielesne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa”. Tomasz Terlikowski, który poinformował o skandalu napisał, że ma nadzieję, na „sprostowanie Stolicy Apostolskiej”.

Eugenio Scalfari napisał w swojej nowej książce, że papież Franciszek powiedział mu, że nie wierzy w „cielesne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa”. Zdaniem Scalfariego, papież ma wierzyć, że po śmierci Jezus wyszedł z groty „na sposób duchowy”, ukazywał się apostołom, a potem zniknął – poinformował na Facebooku Tomasz Terlikowski.

Nie wątpię, że za chwilę będziemy mieli sprostowanie Stolicy Apostolskiej, ale sytuacja, w której Watykan musi wyjaśniać, że papież jednak wierzy jak katolik jest skrajnie niebezpieczna i dowodzi przynajmniej braku roztropności w zbyt bliskich relacjach ze Scalfarim, a także tego, że diabeł robi bardzo wiele zamieszania w Kościele – dodał Terlikowski zaznaczając, że „to jest najbardziej pozytywna interpretacja”.

Każda inna jest o wiele gorsza. Różaniec w dłonie. Za Kościół i świat – podsumował swój wpis katolicki publicysta.

Eugenio Scalfari to dziennikarz i polityk. Od lat 50. angażował się w lewackie partie, m.in. Partię Radykalną i Włoską Partię Socjalistyczną. Kilkukrotnie był parlamentarzystą. Jest założycielem „l’Espresso” i „la Repubblica”.

Źródła: facebook.com/nczas.com