Senator Dowhan wydał oświadczenie. Nie przejdzie do PiS

Senat ustawa IPN
Senat. / fot. PAP
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość kusi kolejnych senatorów opozycji. W związku z nieobsadzeniem ministerstwa sportu pojawiły się spekulacje w sprawie transferu Roberta Dowhana. Ten stanowczo zaprzeczył.

– W związku z pojawiającymi się informacjami zapewniam, że nie wybieram się do żadnego ministerstwa, przynajmniej nie w tej kadencji – napisał senator Robert Dowhan (PO). W wydanym w sobotę po południu oświadczeniu senator zdementował pojawiające się od dłuższego czasu pogłoski o transferze do PiS.

REKLAMA

W piątek Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński przedstawili skład nowego rządu. Jedynym nieobsadzonym resortem było ministerstwo sportu.

Brak tego ministra pobudził spekulacje w sprawie Dowhana. „Łapówka” w postaci ministerialnej teki najwyraźniej nie zadziałała.

Senator Dowhan podkreślił, że jego poglądy polityczne są stałe. – Tak duże poparcie mojej osoby w tych i poprzednich wyborach jest dla mnie oznaką wielkiego zaufania i ja państwa nie zawiodę – podkreślił polityk.

Sam Dowhan już wcześniej ujawnił, że jest kuszony przez PiS, któremu brakuje trzech senatorów do przejęcia władzy w Senacie.

Opublikowany przez Robert Dowhan Sobota, 9 listopada 2019

Źródło: Facebook Robert Dowhan

REKLAMA