Skandaliczne zdjęcie z Auschwitz! Blogerka w ogniu krytyki po tym, co zrobiła [FOTO]

Fot. Atuk Apil/Instagram

O skandalicznych, godnych potępienia zdjęciach i zachowaniach odwiedzających jedno z najtragiczniejszych miejsc w historii ludzkości – słyszymy raz po raz. Tym razem oburzenie i publiczną krytykę Muzeum Auschwitz zebrała bloger Atuk Apil z Instagrama.

Internauci nie szczędzili ostrych słów pod adresem instagramera, który ich zdaniem w bezduszny sposób zestawił zabawną koncepcję swoich zdjęć z powagą i melancholią obozu śmierci.

Atuk Apil prowadzi konto, które dokumentuje jej podróże po świecie. Motywem, który wyróżnia ją spośród innych, jest umieszczanie w kadrze zdjęcia niewielkiej, żółtej, gumowej kaczki. Kaczka jest główną bohaterką tego profilu.

Tym razem podróżnik wpadł na pomysł, żeby zamieścić zdjęcie w podobnej konwencji na tle… bramy obozu Auschwitz. I najwyraźniej przesadził. Mimo, że Apil wyjaśnił w opisie zdjęcia „co się tutaj wydarzyło”, to samą fotografię zmiażdżyły negatywne komentarze Internautów oraz… Muzeum Auschwitz.

„Było to największe centrum eksterminacji w historii nazizmu, szacuje się, że wysłano około 1 300 000 osób, z czego 1 100 000 zmarło, w zdecydowanej większości Żydów. Pociągi pełne ludzi przyjeżdżały codziennie i natychmiast były rozdzielane na sprawnych i niezdolnych” – pisał w poście.

Internauci stanowczo odrzucali taki sposób „edukacji”. Czy do influencerów dotrze w końcu, że nie wszędzie i nie na wszystkim można zdobywać „serduszka”?