Konfederaci już w Sejmie. Zaczęli od Mszy św. w NFRR, pokazano pokój posłów prawicy [FOTO]

Posłowie Konfederacji w Sejmie i kaplica sejmowa przygotowana do Mszy w NFRR/fot. Twitter Maciej Korwin-Dębała/Artur E. Dziambor/Konfederacja
Posłowie Konfederacji w Sejmie i kaplica sejmowa przygotowana do Mszy w NFRR/fot. Twitter Maciej Korwin-Dębała/Artur E. Dziambor/Konfederacja

Już dziś pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu. Po raz pierwszy od dziesięcioleci, znajdzie się w polskim parlamencie prawica.

Część Posłów Konfederacji zaczęło swoją działalność w Sejmie od Mszy świętej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, tzw. „Mszy trydenckiej”. Zapowiadał ją wcześniej Grzegorz Braun.

W dniu inauguracji obrad Sejmu IX kadencji, 12 listopada o godzinie 10.00 w kaplicy pod wezwaniem Bogurodzicy Matki Kościoła w gmachu Sejmu, odprawiona zostanie msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w intencji Ojczyzny – zapowiadał Braun w sobotę.

Jak poinformował Maciej Korwin-Dębała, Msza św. w NFRR zaczęła się z opóźnieniem. – W Sejmie w kaplicy PW. Bogurodzicy Maryi Matki Kościoła rozpoczyna się uroczysta msza inaugurująca I posiedzenie Sejmu IX kadencji z udziałem posłów @KONFEDERACJA_ – napisał o 10.35 Korwin-Dębała udostępniając zdjęcie przygotowanego do Mszy św. w NFRR ołtarza oraz zdjęcie sprzed kaplicy z posłami Januszem Korwin-Mikkem i Robertem Winnickim.

Poseł Artur Dziambor wrzucił zdjęcie z Sejmu z transparentem Konfederacji. – Sejm, pokój 126 – napisał.

Na profilu Konfederacji na Twitterze zaś pojawiło się zdjęcie posła Dziambora i Jakuba Kuleszy wewnątrz pokoju.