Wytrzymał 7 lat. GIGAkorek pod Łodzią. Zamknięta autostrada A1. Powodem jest pękający wiadukt

Węzeł autostradowy Łódź Północ/fot. prnt scrn Google Maps
Węzeł autostradowy Łódź Północ/fot. prnt scrn Google Maps

Węzeł Łódź Północ został zamknięty, bo zaczęły pękać elementy jego konstrukcji. Utrudnienia odczują podróżujący autostradą A1 na północ i na południe Polski. Kierowcy mogą jeździć tylko po wiadukcie, który jest przeznaczony do jazdy w kierunku Gdańska – informuje Polsat News. Łódź-Północ to jeden z największych węzłów drogowych w Polsce. Łączy autostrady A1 i A2.

Wiadukt został zamknięty dla aut zmierzających w kierunku Katowic. Ruch został przełożony przez drogowców na wiadukt dla samochodów jadących na Gdańsk.

Obecnie pojazdy muszą jechać zwężeniem przez odcinek o długości około trzech kilometrów. Maksymalna prędkość jest ograniczona do 60 km/h.

Można się w tym miejscu spodziewać sporych utrudnień. Tym bardziej, że dalej na południe w kierunku Częstochowy również trwają remonty, a przez wiele kilometrów pojazdu poruszają się drogą dwukierunkową – zaznacza Polsat News.

Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu). Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: polsatnews.pl