Policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę. Możliwe, że bronił się przed atakiem ostrym narzędziem

Policja/Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP/Jacek Bednarczyk
Policja/Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

W Koninie (Wielkopolskie) policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 10 poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Śmiertelny strzał padł po tym, jak policjanci chcieli na jednym z osiedli wylegitymować grupę młodych mężczyzn. W pewnej chwili jeden z nich rzucił się do ucieczki. W trakcie pieszego pościgu ścigany mężczyzna miał się nagle odwrócić i zaatakować funkcjonariusza ostrym narzędziem.

– Doszło do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni. Mężczyzna został postrzelony. Mimo reanimacji zmarł – informuje rzecznik Borowiak.

Z kolei rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Ciarka przekazał, że obok martwego mężczyzny zabezpieczono ostre i potencjalnie groźne narzędzie. Tę informację można by uznać za sugestię, jakoby strzał miał paść w samoobronie.

– Na miejscu obok ciała zabezpieczono duże nożyczki, które traktujemy jako niebezpieczne narzędzie i torebkę z białym proszkiem, prawdopodobnie narkotykami. Miejsce zabezpieczyliśmy i nie wykonujemy tam żadnych czynności, aby mógł je – włącznie z przeszukaniem ciała – wykonać prokurator – informował Ciarka.

Po postrzeleniu mężczyzny policjanci natychmiast rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Źródło: PAP

Comments are closed.