Szczyt „cywilizacji śmierci”? W Nairobi knują „postępowo” i groźnie

Nairobi Fot. Wikipedia
REKLAMA

Pisaliśmy już o kontrowersyjnym szczycie w sprawie „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”, który odbywa się w Nairobi z inicjatywy Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA). Szczyt stanowi teoretyczne wsparcie w promocji „cywilizacji śmierci”.

Nic dziwnego, że spotkanie zbojkotowała Stolica Apostolska, a także liczne organizacje broniące życia nienarodzonego. Szczyt jest tylko uwerturą do globalnej Międzynarodowej Konferencji nt. Ludności i Rozwoju, która też odbędzie się w Nairobi.

REKLAMA

Gospodarze tego wydarzenia – UNFPA oraz rządy Danii i Kenii okazali się promotorami aborcji i homoseksualizmu. W szczycie brało udział ponad 6 tysięcy uczestników – w tym szefowie państw, ministrowie rządów, szefostwa instytucji finansowych, „filantropi” i liderzy NGO’sów ze 160 krajów.

Na tym spotkaniu mielono tematy aborcji, edukacji seksualnej, ideologii gender, „prawa seksualne i reprodukcyjne”, a listkami figowymi była troska o zdrowie rodzących matek, czy walka ze zjawiskiem obrzezywania dziewcząt.

Co ciekawe, organizatorzy wprowadzili cenzurę i skutecznie zablokowali możliwość przestawienia innego punktu widzenia. Problemy miały też polskie organizacje. Fundacja Ordo Iuris została zarejestrowana jako uczestnik dopiero po wielomiesięcznych zabiegach i tylko dzięki interwencji władz Kenii.

Propagatorzy globalnego „postępu” wykorzystują słabość państw Afryki. Uzależniają pomoc rozwojową od przyjmowania zasad tzw. „zrównoważonego rozwoju”, pod którymi kryje się np. kontrola urodzin, czyli antykoncepocja i aborcja. W bardzo często konserwatywne społeczeństwa wprowadza się też taką boczną drogą promowanie ideologii gender i postulaty środowiska LGTB. Te ostatnie ukrywa się pod hasłem promocji „zdrowia seksualnego” i walki z AIDS.

Równie groźnie może być na Międzynarodowej Konferencji nt. Ludności i Rozwoju, zwłaszcza, że zwolennicy lewicowych ideologii wyraźnie się „rozgrzali”. Szczyt ICPD 25 odbywa się ćwierć wieku po konferencji kairskiej. Wówczas Watykan i skupiona wokół niego grupa państw zablokowały najbardziej kontrowersyjne tezy Konferencji.

Źródło: PCH24

REKLAMA