Nie trzy, a dziesięć procent! PiS po cichu i bez konsultacji podnosi akcyzę

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay

PiS zapowiadało trzyprocentowe podniesienie akcyzy. Teraz okazało się co naprawdę znajduje się w przyjętym projekcie ustawy.

Rząd przyjął projekt ustawy podnoszący akcyzę. Jednak przedsiębiorcy z branży spirytusowej oraz konsumenci przez miesiące byli wprowadzani w błąd.

PiS zapowiadał bowiem podniesienie akcyzy o trzy procent. Natomiast w przyjętym projekcie ustawy skalę podwyżki zwiększono ponad trzykrotnie (!) – do 10 proc.

Rząd takiej podwyżki z nikim nie konsultował. Projekt ustawy trafił już do Sejmu.

– Jesteśmy zdziwieni ekspresowym tempem przyjęcia projektu ustawy, która podnosi akcyzę aż o 10 proc. i to już od pierwszego stycznia. Ta niespodziewana propozycja nie była z nami konsultowana, nikt nigdy nie zapowiadał, że rząd ma plany, które wpłyną negatywnie nie tylko na naszą branżę, ale na całą gospodarkę – stwierdził w oficjalnym komunikacie Witold Włodarczyk, prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy.

Według przedsiębiorców PiS na takim ruchu nie zyska. Doprowadzi tylko do zwiększenia się szarej strefy, przemytu czy nawet nielegalnej produkcji.

Źródło: Money.pl

2 KOMENTARZE

  1. Generalnie nie piję i powinno mi to zwisać, ale myślę, że to dopiero początek dojenia drugiej kadencji. Jak mawiał krzywousty matołuszek. „Polacy będą zapier…za miskę ryżu.

Comments are closed.