Lewandowski ma nowego prezesa. Nowy szef zastąpił legendę…

Robert Lewandowski. Foto: PAP/DPA
Robert Lewandowski. Foto: PAP/DPA

Były szef firmy Adidas Herbert Hainer zastąpił Uli Hoenessa na stanowisku prezydenta piłkarskiego mistrza Niemiec Bayernu Monachium. Decyzję o jego powołaniu podjęło w piątek wieczorem zgromadzenie udziałowców bawarskiego klubu.

Także w piątek inny przedstawiciel władz Bayernu Karl-Heinz Rummenigge poinformował, że tymczasowy trener Bayernu Hansi Flick pozostanie na tym stanowisku co najmniej do świąt Bożego Narodzenia.

Po jedenastu kolejkach niemieckiej ekstraklasy Bayern zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów i traci cztery do prowadzącej Borussii Moenchengladbach. Najlepszym strzelcem zespołu jest Robert Lewandowski, który z 16 golami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. (PAP)

Komentarz:
Uli Hoeness to jedna najbardziej znanych postaci w historii niemieckiego futbolu. Mistrz świata z reprezentacją Niemiec w 1974 r. i zdobywca z Pucharu Europy (obecna nazwa Liga Mistrzów) z Bayernem. Hoeness był przez 40 lat menadżerem, a potem prezesem klubu. Postawił FC Bayern na nogi i wraz z Franzem Beckenbauerem uczynił go z powrotem europejską potęga. W futbolu niemieckim uchodził za kontrowersyjną postać stosującą „imperialną politykę” wobec innych klubów Bundesligi. Pod koniec prezesowskiej kariery trafił do więzienia za unikanie płacenia podatków.