„Postępackie” pomysły na szczycie ONZ zablokowane. Ale straty i tak będą duże

Z konferencji w Nairobi Fot. Twitter (Jerzy Kwaśniewski)

Na szczycie ONZ w Nairobi zwolennikom dodania aborcji do jednego z „fundamentalnych praw człowieka” nie udało się tego postulatu przeforsować. Konferencja pokazała jednak, że sojusz lewicowych rządów i namnożonych wszędzie „postępowych” organizacji pozarządowych jest już dla cywilizacji i kultury groźny.

Podgryzanie fundamentów cywilizacji miało już miejsce podczas poprzedniego takiego szczytu w Kairze. Teraz „eksperci ONZ” już wprost domagali się zaliczenie zabijania nienarodzonych dzieci do „praw człowieka”.

To, że taka deklaracja nie przeszła spowodował tylko upór kilkunasty państw. Sprzeciw wobec nadania aborcji statusu prawa człowieka wyraziły m.in. Stany Zjednoczone, do których dołączyły Bahrajn, Białoruś, Brazylia, Demokratyczna Republika Konga, Egipt, Gwatemala, Haiti, Węgry, Irak, Libia, Mali, Nigeria, Republika Konga, Rosja, Arabia Saudyjska, Sudan, Uganda, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jemen oraz Polska.

Polska i Węgry były jedynymi państwami członkowskimi UE, które sprzeciwiły się w Nairobi zjednoczonemu frontowi proaborcyjnemu.

Przedstawiciele tych państw oświadczyli, że nie zaakceptują odniesienia do znajdujących się w dokumentach ONZ dwuznacznych terminów i wyrażeń opisujących aborcję i ideologię gender (prawa seksualne i reprodukcyjne) jako „praw człowieka”.

Z „prania mózgu” przebudzili się także organizujący konferencję Kenijczycy. Obecni na szczycie przedstawiciele Kenii zostali uświadomieni co do rzeczywistego charakteru proponowanych rozwiązań, kiedy członkowie prominentnej konserwatywnej organizacji Kenyan Christian Professional Forum – zorganizowali telewizyjną debatę z przedstawicielami UNFPA o odsłonili prawdziwe cele ONZ-towskiej agendy.

Przeciwko uznaniu aborcji za prawo człowieka opowiedzieli się również katoliccy biskupi tego kraju, którzy w specjalnie wydanym oświadczeniu potępili „ukrytą agendę” konferencji. Przed miejscem obrad szczytu protestowali też obrońcy życia.

Źródło: PCH24/ wPolityce