Schetyna ujawnił, kiedy Platforma poda nazwisko kandydata na prezydenta

Grzegorz Schetyna / Fot. PAP
Grzegorz Schetyna / Fot. PAP

Grzegorz Schetyna wciąż stoi na czele Platformy Obywatelskiej i planuje kampanię prezydencką. Nie wiadomo jednak kto będzie kandydatem z ramienia tej partii. Coraz głośniej mówi się jednak o prawyborach, które miałyby wyłonić najlepszą osobę.

– Pokażemy dobre programy, emocje i kandydata, który będzie w stanie odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie – powiedział Grzegorz Schetyna w Swarzędzu.

Zgodnie z zapowiedziami, prawybory w PO mają zacząć się już w przyszłym tygodniu. Nazwisko kandydata na prezydenta ma zostać podane do wiadomości 14 grudnia.

Jak powiedział Schetyna, wygrać je powinna osoba wyrazista, ciężko pracująca w kampanii, „zaangażowana w codzienną obecność, w rozmowę z ludźmi, w prezentację programu”.

– Taka, która w drugiej turze wyborów prezydenckich będzie w stanie przekonać wyborców pozostałych kandydatów opozycyjnych do głosowania na siebie – mówił przewodniczący PO.

Jak na razie nie wiadomo kto stanie w szranki. Ostatnio Rafał Trzaskowski zapowiedział, że poprze Małgorzatę Kidawę-Błońską i sam nie jest zainteresowany startem.

Źródło: se.pl