Wojna w TVP? Rafał Ziemkiewicz staje w obronie Konrada Berkowicza i Dobromira Sośnierza. Na celowniku Pereira [FOTO]

Rafał Ziemkiewicz, Samuel Pereira Źródło: YouTube, TVP

Samuel Pereira z TVP zaatakował posła Konrada Berkowicza na Twitterze. Dziennikarz wypomniał politykowi stare zdjęcie, na którym p. Berkowicz parodiuje gest narodowych socjalistów. Rafał Ziemkiewicz odpowiedział koledze z Telewizji Publicznej stając po stronie konfederaty.

Po sieci krąży stare zdjęcie, na którym widać grupkę wolnościowców, którzy parodiują gest narodowych socjalistów – oczywiście chodzi o ośmieszenie tego znaku, a nie sympatyzowanie z totalitaryzmem. Na fotografii dostrzec można Konrada Berkowicza i Dobromira Sośnierza, czyli posłów Konfederacji.

Samuel Pereira, wiceszef publicystyki w TVP i szef portalu TVP INFO, wykopał rzeczone zdjęcie z czeluści Internetu i zaatakował na Twitterze posła Berkowicza.

„Berkowicz tłumaczy że hajlował ironicznie i przepraszać nie zamierza, bo kabaret Moralnego Niepokoju też hajlował. Gratuluję wyborcom” – napisał dziennikarz.

Każdy, kto spojrzy na tę sytuację z boku, obiektywnie, stwierdzi, że Pereira próbuje nakręcić aferę z niczego.

Zauważył to również publicysta Rafał Ziemkiewicz i postanowił, również na Twitterze, odpowiedzieć swojemu koledze z TVP.

„Samuelu, „ja rozumiem, walka polityczna”, ale weź głęboki oddech i popatrz na to zdjęcie – wszyscy ubrechtani od ucha do ucha. Tak parteitagi naprawdę nie wyglądały” – napisał Ziemkiewicz.

Pereira niestety nie do końca zrozumiał co sugeruje mu kolega z Publicznej i odpisał: „Co to zmienia w tym co napisałem?”

No, cóż. Zalecamy jednak ten głęboki oddech i powrót na Twittera po głębszym zastanowieniu.

2 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem choć sympatyzuje z Konfederatami taki gest nazistowski przekreśla gościa kimkolwiekby nie był. Normalnemu człowiekowi takie naśladownictwo nigdy nie przyjdzie do głowy. Sorry life is brutal. Głupota przekreśla karierę. Do niczego już nie dojdzie ten człowiek.

Comments are closed.