Beata Szydło grozi TVN procesem. Za reportaż o „kontaktach polityków PiS z gangsterami”

Beata Szydło podczas Pikniku Rodzinnego #DobryCzasPL w Parku Etnograficznym, 21 bm. w Tokarni fot. PAP/Piotr Polak
Beata Szydło podczas Pikniku Rodzinnego #DobryCzasPL w Parku Etnograficznym, 21 bm. w Tokarni fot. PAP/Piotr Polak

Podjęcie kroków prawnych po programie „Superwizjer” stacji TVN zapowiedziała była premier Beata Szydło. To efekt reportażu pt. „Naziol, kibol, bandyta”  o działalności gangstera Olgierda L. zrealizowanego przez Bertolda Kittela i Annę Sobolewską, współautorkę kłamliwego reportażu o „urodzinach Hitlera” w Wodzisławiu Śląskim.

W sobotę telewizja TVN w programie „Superwizjer” wyemitowała reportaż „Naziol, kibol, bandyta” o Olgierdzie L. – jednym z przywódców klubu motocyklowego o nazwie Bad Company, do którego – jak informują autorzy reportażu – należą między innymi recydywiści i neonaziści. Reporterzy „Superwizjera” podejrzewają, że organizacja zajmuje się sutenerstwem, handlem narkotykami i wymuszaniem haraczy.

Artykuł w o działalności Olgierda L. ukazał się także na portalu TVN24. Mężczyzna został określony przez b. policjanta jako „inteligentny, brutalny, bardzo niebezpieczny bandyta”. W tym samym tekście zostało opisane spotkanie ówczesnej premier Bety Szydło i innych polityków PiS z Olgierdem L. i innymi gangsterami.

„Dokumentując działalność Olgierda L. i jego żołnierzy reporterzy „Superwizjera” dotarli do pochodzącego z 2017 roku nagrania ze spotkania przestępców z urzędującą wtedy premier Beatą Szydło, ówczesnym ministrem obrony Antonim Macierewiczem i ówczesnym ministrem środowiska Janem Szyszką. W 2017 roku członkowie Bad Company pojechali do zniszczonej przez wichurę pomorskiej miejscowości Rytel. Na zdjęciach z tej miejscowości można zobaczyć między innymi Sławomira K. i Bartosza L., którzy brali udział w bójce zakończonej śmiercią „Zachara”. W tym samym czasie miejsce katastrofy wizytowała ówczesna premier Beata Szydło. Film z tego przypadkowego spotkania nagrał Sławomir K ps. „Sero”. 

Była premier i obecna europoseł Beata Szydło zapowiedziała na Twitterze kroki prawne wobec osób rozpowszechniających informacje o „kontaktach polityków PiS z gangsterami” podczas spotkania w Rytlu w 2017 r.

„Sugerowanie, że przypadkowe spotkanie z ludźmi, podającymi się w Rytlu za wolontariuszy, było „kontaktami polityków PiS z gangsterami” jest szczególnie obrzydliwym kłamstwem. Wobec osób, rozpowszechniających tego typu pomówienia będą zastosowane kroki prawne” – napisała Szydło..

Żródło: TVN24/PAP