Jan Paweł II Doktorem Kościoła i współpatronem Europy? Ksiądz Rytel-Andrianik prosi wiernych o modlitwę

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik, zwrócił się do wiernych o modlitwę i działania, aby św. Jan Paweł II został ogłoszony Doktorem Kościoła i współpatronem Europy.

Podczas wykładu na konferencji pt. „30 lat bez Muru” zorganizowanej w Rzymie przez włoskie stowarzyszenie katolickie Alleanza Cattolica, ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że św. Jan Paweł II spełnia trzy warunki, by zostać ogłoszonym Doktorem Kościoła: został ogłoszony przez Kościół świętym, wyróżnia się wyjątkowym stopniem świętości i jego przesłanie teologiczne jest aktualne w każdym czasie.

Duchowny zauważył również, że 27-letni pontyfikat papieża Wojtyły przypadł na czas wielkich przemian w Europie i na świecie, ale jego nauczanie nawiązuje do bieżących kwestii, jak godność człowieka od jego poczęcia do naturalnej śmierci, właściwe korzystanie z wolności, godność pracy ludzkiej, towarzyszenie młodym w rozeznawaniu powołania, wartość modlitwy i cierpienia, godność ludzkiego ciała i miłości, rodzina chrześcijańska.

W duchu listu Przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego do papieża Franciszka, zwracam się z prośbą o modlitwę i działania, aby św. Jan Paweł II mógł być ogłoszony Doktorem Kościoła i współpatronem Europy – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Źródło: episkopat.pl/NCzas.com

2 KOMENTARZE

  1. Nie mam do p. Wojtunika sympatii od czasu gdy dla spróbowania zachwalanych przez niego „kremówek” nadłożyłemdrogi i zajechałem do Wadowic by spróbować tego cymesu. Calą kupioną paczkę wywalilismy z(z żoną i córką) przez okno samochodu zaraz po wyjechani z „Wadowie”. Takie gówna podawali za peerelu w stołówkach pracowniczych. Gesslerowa by go zatłukła.

  2. eee yyy… ten facet nadaje sie do pasienia łabędzi. Legendarny Szczerbiec Chrobry szczerbił w Kijowie, prawdziwy nie istnieje i prawdopodobnie nie istniał. Czy nie macie tam kogoś, kto wie co i jak gada? Swoją drogą dziwne, że gliny w ogóle tam pojechali. Mają za mało roboty?

Comments are closed.