Pierwszy Polak bez wizy sławny w całych Stanach Zjednoczonych! New York Times szydzi z podstawionego „podróżnika” [FOTO]

Kadr z materiału propagandowego
Kadr z materiału propagandowego "Wiadomości" TVP o lotach bezwizowych do USA/fot. Twitter WiadomościTVP

Od 11 listopada 2019 roku Stany Zjednoczone wprowadziły ruch bezwizowy dla Polski. TVP uwieczniło podróż pierwszego Polaka, który skorzystał z tej możliwości. Tymczasem „New York Times” szydzi z „podróżnika”.

Historyczna pierwsza bezwizowa podróż Polaka do USA wyśmiana jako wyczyn kaskaderski” – grzmi „New York Times”, podając depeszę za Associated Press. W internetowym wydaniu gazeta podkreśla, że pierwszym Polakiem, który skorzystał z ruchu bezwizowego, był pracownik TVP. Tekst pojawił się także m.in. w „The Washington Post”.

Materiał polskiej telewizji publicznej o „emocjonującej” i „historycznej” pierwszej podróży polskiego obywatela do Stanów Zjednoczonych bez konieczności posiadania wizy został wyśmiany, gdy widzowie zauważyli, że podróżnym był jeden z pracowników stacji” – czytamy w depeszy amerykańskiej agencji.

Marcin Bakalarski przyleciał z Warszawy do Nowego Jorku, gdzie powitał go słynny koszykarz, Marcin Gortat. TVP uwieczniło tę podróż w swoim materiale. Nie zaznaczono jednak, że mężczyzna jest dziennikarzem Telewizji Polskiej, a wcześniej był działaczem PiS.

„TVP zaprzeczyło, że materiał był zmanipulowany, nazywając sugestie o ustawce fake newsem oraz tłumacząc, że chciało pokazać widzom, w jaki sposób podróżować bez wiz do USA” – czytamy w depeszy AP.

Amerykańska agencja zarzuca TVP, że materiał był kolejnym zabiegiem propagandowym na rzecz PiS-u. Jak podkreśla, telewizja jest wykorzystywana przez rządzących do „trąbienia o sukcesach partii”, a zniesienie wiz zostało uznane za jeden z nich.

Źródło: nytimes.com

Comments are closed.