Zwolniony pracownik TVP ujawnił maile od dyrektora Pereiry. Tak zleca się „medialne egzekucje” w państwowej telewizji

Samuel Pereira/fot. PAP
Samuel Pereira/fot. PAP

Były dziennikarz TVP w odwecie za zwolnienie i odcięcie się od niego kierownictwa udostępnił mail z poleceniami od szefa. Teraz w tarapaty wpadł szef portalu TVP.info, który poświęcił podwładnego, by ratować skórę.

W trakcie protestów lekarzy rezydentów TVP atakowała strajkujących. Jednym z najgłośniejszych materiałów był ten dotyczący dr Katarzyny Pikulskiej.

Dr Pikulską i jej kolegów przedstawiono jako bogaczy, jeżdżących na drogie wycieczki. Sam tytuł publikacji był wymowny „Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”.

19 listopada rusza proces, jaki lekarka wytoczyła państwowej telewizji. W związku z tym autor podpisany pod sporną publikacją – Ziemowit Piast Kossakowski ujawnił kto naprawdę kazał mu przygotować tekst i dostarczył materiały.

Kossakowski po rozpętaniu się afery został usunięty z TVP, a kierownictwo zrzuciło na niego odpowiedzialność. Teraz okazuje się, że młodemu dziennikarzowi konspekt i „haki” dostarczył przełożony – szef portalu TVP.info Samuel Pereira.

Na Twitterze Kossakowski zamieścił screen maila z instrukcjami Pereiry. Jest np. punkt „biedactwa nie mają za co żyć” i odnośniki do wpisów z portali społecznościowych.

W drugim mailu szef wydawców portalu TVP.info Tomasz Owsiński dodaje, by wspomnieć o córce byłej premier Ewy Kopacz (też jest lekarką).

Źródło: Twitter / NaTemat