Kandydat na szefa Platformy: „Podniesiemy wiek emerytalny”

Bogdan Zdrojewski/fot. PAP/Rafał Guz
Bogdan Zdrojewski/fot. PAP/Rafał Guz

Bogdan Zdrojewski, który ma zamiar ubiegać się o stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, powiedział, że PO po dojściu do władzy podniesie wiek emerytalny.

Zdrojewski odpowiedział pozytywnie na pytanie o podniesienie wieku emerytalnego: „tak, i powinno się tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury. Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także przyszłą kadencję własnego narodu”.

Zdrojewski jest jednym z głównych oponentów Grzegorza Schetyny i uważa, że zmiana na stanowisku przewodniczącego partii jest konieczna, jeśli partia ma się dalej liczyć na scenie politycznej i wygrać wybory prezydenckie.

„Jeśli nie chcemy przegrać kolejnych wyborów, czyli prezydenckich, to zmiana w kierownictwie PO jest niezbędna. Jeżeli się nie dokona, to Małgorzacie Kidawie-Błońskiej w kampanii prezydenckiej będzie niezwykle ciężko” – stwierdził senator.

Źródło: TVP Info

3 KOMENTARZE

  1. Proponuję panu zdrojewskiemu podnieść wiek emerytalny od razu do 100 lat, jeśli uważa że od tego zależą niegłodowe emerytury :] Niech to zrobi wszystkim swoim sympatykom w ramach podziękowań :] Normalnych ludzi jednak, niech zostawi w spokoju.

    Jak mnie pamięć nie myli, to PO kiedyś coś bredziło o tym, że czym wyższe podatki tym lepiej dla Polaków. Niech więc i tutaj podniesie swoim sympatykom podatki do 100%. Wygrana w wyborach murowana :]

    To oczywiście szyderstwo z mojej strony, jednak ciężko czasem pozostać biernym czytając takie bzdury. Może jednak panie zdrojewski, zamiast wypisywać tego typu wypociny, dać ludziom wolny wybór komu mają powierzyć swoje składki na emerytury (prywatne towarzystwa, banki itp.) i w jakim wieku chcą na nie przejść?

Comments are closed.