Ekonomiści i przedsiębiorcy krytykują PiS, więc usłużni dziennikarze zrobili serwis biznesowy chwalący rząd

Tomasz Sakiewicz/fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Tomasz Sakiewicz/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Skoro wszyscy ekonomiści mówią Ci, że robisz źle, kup tych co będą mówić o tobie dobrze. To maksyma, która przyświeca nowemu projektowi medialnego ramienia „dobrej zmiany”.

Wydawnictwo Słowo Niezależne Tomasza Sakiewicza („Gazeta Polska”) stworzyło portal ekonomiczny Filarybiznesu.pl. Propagandowy serwis chwali gospodarcze „dokonania” rządu PiS, które wszyscy umiejący liczyć wyśmiewają.

Nowy portal Sakiewicza ma m.in. doradzać jak zakładać firmę czy uzyskiwać świadczenia „społeczne”. Ukazał się na nim np. usłużny wywiad z ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim, tekst o tym, że Polacy wracają z emigracji z powodu rosnących w kraju płac oraz atakujący materiał o instytucie byłego prezydenta z PO.

Wydawnictwo Sakiewicza nie udzieliło odpowiedzi na pytania magazynu „Press” o to z czego finansowany jest projekt. Nie ma na nim bowiem reklam.

Naczelnym Filarybiznesu.pl jest Piotr Łuczuk, współpracownik tygodnika „Gazeta Polska”, jeden z twórców serwisu Niezależna.pl, a jego zastępcą Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny Niezależna.pl.

Członkiem zarządu Słowa Niezależnego jest Grzegorz Tomaszewski, krewny prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: Press

2 KOMENTARZE

  1. Towarzysz Sakiewicz chyba przeżarł te pieniądze od rządu. Nieźle się spasł na państwowym. Może nczas też powinien trochę posłodzić towarzyszowi Morawiecki?

Comments are closed.