Lubisz grać na telefonie? Uważaj, możesz stracić wzrok!

Dziewczyna ze smartfonem. Foto: Pixabay
Dziewczyna ze smartfonem. Foto: Pixabay

W przeszłości rodzice ostrzegali swoje dzieci przed nadmiernym oglądaniem telewizji. Teraz czasy się zmieniły i równie niebezpieczne stały się smartfony. Najlepszym tego przykładem jest przypadek pewnej kobiety, która straciła wzrok ze względu na nadmierne obciążenie spowodowane wpatrywaniem się w ekran telefonu.

Chodzi tutaj o anonimową mieszkankę Shenzhen. Kobieta straciła wzrok na chwilę, jednakże przypadek ten powinien dać do myślenia wszystkim, którzy dużo korzystają ze smartfonów.

Chinka trafiła do szpitala po tym, jak nagle przestała widzieć na lewe oko. Zdaniem lekarza Qiu Wangjian z Songgang People’s Hospital, było to spowodowane bardzo intensywnym korzystaniem z telefonu.

Pacjentka nie spała całą noc, grając na swoim telefonie komórkowym. Następnego ranka, gdy tylko się obudziła, wzięła telefon i zaczęła go ponownie używać. Około pięć minut później odkryła, że nie widzi na lewe oko – powiedział doktor Qiu.

Wcześniej u pacjentki zdiagnozowano retinopatię. Dolegliwość ta polega na przemęczeniu oka w takim stopniu, że pękają naczynka krwionośne.

Chinka została poddana zabiegowi z użyciem lasera. Na szczęście udało się przywrócić jej wzrok. Duża zasługa w tym tego, że szybko zgłosiła się do szpitala. W przeciwnym razie mogłaby stać się niewidoma.

Źródło: Unilad