Posłowie od Ziobry i Jakiego już dziś zdradzą wyborców? Pierwszy poważny test dla Solidarnej Polski!

Patryk Jaki i Zbigniew Ziobro. / foto: PAP/Paweł Supernak

Posłowie Solidarnej Polski już dziś zdradzą swoich wyborców? Pod obrady Sejmu trafią dwa projekty ustaw podnoszące podatki i o ile w przypadku likwidacji 30-krotności można próbować się tłumaczyć, że chodzi o składkę, o tyle wzrost akcyzy to oczywiste podniesienie podatku. Czy politycy Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego złamią obietnicę wyborczą?

Przypomnijmy, że w czasie kampanii wyborczej Patryk Jaki zaproponował „7 zobowiązań nowego pokolenia”. Polityk zobowiązał w ten sposób swoich posłów, którym udzielił poparcia do nieprzykładania ręki do podnoszenia podatków.

– Nigdy nie zagłosuję za podwyższeniem podatków – brzmiał jeden z punktów siódemki Jakiego. Czy posłowie Solidarnej Polski, wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości, zapomną już dziś o tym zobowiązaniu?

Przekonamy się późnym wieczorem, już od godziny 22 mają rozpocząć się pierwsze czytania oraz głosowanie nad projektami dotyczącymi zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS oraz dotyczącym podniesienia akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe.

Politycy Jarosława Gowina zadeklarowali, że nie będą głosować za 30-ktornością składek na ZUS, a w przypadku akcyzy zapewne się nie będą cieszyć. Jak zachowają się posłowie z ugrupowania Patryka Jakiego i Zbigniewa Ziobry? Już dziś będą mieli pierwszy poważny test.