Szok! Nawet Zandberg to przyznaje. „Budżet utrzymują pracownicy i mali przedsiębiorcy”

Adrian Zandberg/fot. PAP/Mateusz Marek
Adrian Zandberg/fot. PAP/Mateusz Marek

Polski budżet utrzymują pracownicy i mali przedsiębiorcy – powiedział Adrian Zandberg. Jak widać, nawet zdeklarowany radykalny socjalista widzi fakt, który ignoruje rząd PiS.

Zandberg powiedział, że polski budżet utrzymują pracownicy i mali przedsiębiorcy, zaś wielkie amerykańskie i niemieckie firmy nie płacą w Polsce podatku dochodowego, w przeciwieństwie do ciężko pracujących polskich przedsiębiorców.

Mamy olbrzymią dziurę w CIT, olbrzymią dziurę w podatku korporacyjnym. Specjaliści mówią, że ucieka z naszej gospodarki rzeka pieniędzy, grube miliardy. To są te pieniądze, których potrzeba na polskie szpitale, szkoły. One właśnie tam są, a wy boicie się po nie sięgnąć – mówił Zandberg.

Przypomniał też, że czeka nas spowolnienie gospodarcze, zaś w expose premiera nie znalazła się informacja, jak rząd chce na to Polskę przygotować, jak zabezpieczyć środki na 500 plus, czy zasiłki.

Zapowiedział też złożenie szeregu projektów. Lewica złoży m.in. projekt podnoszący wydatki na państwową służbę zdrowia do poziomu 7,3 proc. PKB oraz projekt wprowadzający leki na receptę za 5 zł.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. Dopoki zantberg nie ma poparcia, będzie widział te rzeczy, ale tylko żeby je używać do tworzenia propagandy. Nie daj Boże żeby się komuch dorwał do władzy.

Comments are closed.