Winnicki odpowiada na expose premiera Morawieckiego. „To ideologia ciepłej wody w kranie, wejście w buty Donalda Tuska” [VIDEO]

Robert Winnicki / Fot. YouTube/NCzasTV
Robert Winnicki / Fot. YouTube/NCzasTV

Robert Winnicki z Konfederacji z mównicy sejmowej odpowiedział na expose Mateusza Morawieckiego. Poseł zapowiedział, że jego ugrupowanie nie poprze kandydata PiS na premiera.

Na początku wystąpienia Winnicki podziękował posłom opozycji za… mówienie językiem Konfederacji. – Widać, jak potrzebne było wejście Konfederacji do Sejmu, skoro już nawet PiS i SLD mówią naszym językiem. To dobrze się składa, że przejmują Państwo retorykę, ale za retoryką powinna przyjść praktyka.

Winnicki odnosząc się do wyzwań i przyszłości, która stoi przed Polską podkreślił, że wyzwaniem jest „taka modernizacja i taki rozwój kraju, który nie będzie powtarzać błędów Zachodu”. „Chodzi o to, żeby Polska była silna, bogata, dumna, nowoczesna, a jednocześnie, żeby odrzucić te wszystkie złe praktyki, które prowadzą do tego, że Zachód jest dzisiaj strefą obumierania gospodarczego, kulturowego, nawet i biologicznego narodów, które się na niego składają” – ocenił.

Następnie odniósł się bezpośrednio do expose Morawieckiego. – Idea, jaką dziś przedstawił Pan Morawiecki, to powtórzenie ideologii ciepłej wody w kranie, to funkcjonalne wejście w buty Donalda Tuska, nawet jeśli przy tym jest parę flag narodowych więcej i trochę więcej bogoojczyźnianej retoryki – porównał.

Zdaniem Winnickiego, PiS „funkcjonalnie zajmuje miejsce Platformy Obywatelskiej, bo PO boksuje przy lewej flance, wyrywając sobie z lewicą tego tęczowego sierpa i młota, którymi próbują nas tutaj atakować”. „Ideologia prymitywnego materialistycznego konsumpcjonizmu, stała się ideologią państwową; jest to pójście drogą Zachodu” – oświadczył.

Według posła Konfederacji, kolejnym problemem jest „rewolucja obyczajowa”. „Mnóstwo pięknych słów, mnóstwo wzniosłych deklaracji. Prawda jest taka, że rząd PiS-u jest kolejnym już rządem kapitulacji wobec rewolucji obyczajowej, wobec tęczowej, lewackiej rewolucji” – ocenił.

Uzasadniał tę kapitulację tym, że ministrem nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Morawieckiego jest Jarosław Gowin. Który – jak mówił – „chce się kłaść Rejtanem w obronie gender studies”. „To jest hańba, to nie jest polityka prorodzinna, to nie jest obrona tradycyjnych wartości, ponieważ właśnie ten rząd dopuszcza +tęczowe piątki+, ponieważ właśnie ten rząd ma telewizję rządową, w której jest również tęczowa propaganda w serialach, w filmach, w tym wszystkim, co dotyczy dziesiątków milionów Polaków” – mówił.

Poseł Konfederacji uważa, że „pójściem drogą Zachodu” jest także polityka migracyjna rządu Zjednoczonej Prawicy. „W zeszłym roku państwo polskie wpuściło najwięcej przybyszów spoza Unii Europejskiej, ze wszystkich państw Europy – ponad 600 tysięcy” – zauważył. Podsumowując rządy Zjednoczonej Prawicy wskazał na „ideologię państwową materialistyczną, uległość, bierność wobec lewackiej rewolucji obyczajowej i radykalną zmianę charakteru etnicznego, kulturowego, religijnego” Polski.

Winnicki wskazał też na planowaną „kolejną porcję biurokracji”. Mówiąc o planowanym zniesieniu limitu 30-krotności składek ZUS, ocenił, że jest to „drenowanie i tak już fatalnego systemu emerytalnego”. „To co proponujecie, to również jest całkowita uległość globalnym korporacjom, które nie płacą realnych podatków i dzisiaj w przestrzeni internetowej zaczynają cenzurować debatę publiczną w Polsce” – powiedział poseł.

Oceniając sprawność zarządzania państwem, poseł Konfederacji stwierdził, że „jej po prostu nie ma”. Jak zauważył, „w tak kluczowych kwestiach, jak energia i klimat” kompetencje są rozdzielone między kilku ministrów. „To znaczy, że ten rząd jest krojony pod miarę partyjną polityczną, a nie pod wyzwania, do jakich Polska dzisiaj aspiruje. Niestety jest to kontynuacja fatalnej drogi, fatalnego stanu, jakie obrały państwa zachodnie kilka dekad temu” – podkreślił. Dodał, że Konfederacja „nie może tego stanu rzeczy poprzeć”.

W kolejnych minutach swojego przemówienia krytycznie odniósł się do kolejnych pomysłów i działań PiS-u. Wśród błędów wymienił m.in. politykę zagraniczną.

Zamiast wielowektorowej polityki zagranicznej, w świecie coraz bardziej wielobiegunowym, proponujecie jednostronne uzależnienie od Stanów Zjednoczonych – wskazał kolejny problem.

Zachęcamy do obejrzenia pełnego wystąpienia posła Roberta Winnickiego.

5 KOMENTARZE

 1. Winnicki! Ty mieć racja! Ale Ty wiedzieć, że po maksymalnie 3 pokoleniach zawsze następuje jakaś forma resetu w społeczeństwie, bo wnuki chcą wszystkiego od nowa i po swojemu!
  ( w połowie lat 50-tych słyszałem od kogoś w bardzo podeszłym wieku, że następna wielka wojna rozpocznie się wtedy, kiedy pozostaną przy życiu jedynie nieliczni świadkowie II Wojny Światowej…)
  Ty Winnicki możesz jeszcze „pójść w kamasze”. Ja już nie…

 2. KOnfederacja w sejmie na razie marniutko wypada, nic ciekawego jeszcze nie powiedziała, a jedyne, czym zasłynęła to śpiący JKM…czekam kiedy weźmiecie się do roboty. Bo na razie mówicie jednym głosem z komunistą Zandbergiem przeciw USA.

 3. Męt cen – 6/13
  (inwokacja poematu o dramatycznym końcu socjalizmu)
  dedykuję panu Sławomirowi Mentzenowi

  1.
  Sławomir Mentzen – nomen-omen! –
  Męt cen sprowadzić chce na Polskę.
  Bez regulacji, państwa domen…
  Wzorem mu wzorce są katolskie!
  Nie został posłem. Jakże miło.
  Lecz się kolegom poszczęściło –
  2.
  Konfederacja w Sejmie… SKANDAL!!!
  Już Izraela ambasador
  Poczuł się, jakby jakiś wandal
  Podmienił myckę mu na czador.
  A postępowa z nim Europa
  Zlękła się: postęp dostał kopa!
  3.
  Prezes Kaczyński dosiadł kotka
  I, jak Piłsudski na kasztance,
  Z szablą cwałować chciał. Co spotka
  Go, wszystko jedno!… Ach, na lancę
  Nadziałby chętnie łeb Korwina!
  Lecz prysła z miałkiem mu kocina…
  4.
  Brudziński cały się zabrudził,
  Robiąc pod siebie… Morawiecki,
  Co się do końca jeszcze łudził,
  Że z czasem wdzieje z szafy kiecki;
  Tak narodowców się przestraszył,
  Że kieckom miecz Chrobrego naszył…
  5.
  Gówin jest gotów lec Rejtanem,
  Gdyby płynące Wisłą gówna,
  Ktoś chciał zatrzymać. Siłę z panem
  Premierem nawet śmiało równa.
  Lecz, widząc moc Konfederacji,
  W te pędy zwiał do UBekacji.
  6.
  Borman-Borowski już tam siedzi
  I przy napletku swoim gmera,
  Nerwowo mówiąc: „A jak Szwedzi
  Jednak wydadzą nam Szechtera?“
  Ziobro, też w kiblu, zlany potem:
  „To go zwrócimy im spowrotem!“

  • Męt cen – 13/13

   7.
   Kosiniak-Kamysz kosi… „Nie je
   Ka mysz ten Miki?!” I od onej
   Zagwozdki odtęczowywieje…
   I na kształt mendy doświadczonej.
   Która nie gryzie w jaja za dnia,
   Swój udział we mszy już uzgadnia.
   8.
   I proboszczowi tako rzecze,
   Jak Zaratrustra (do niczego):
   „Głosy na wiosce są człowiecze,
   Że Korwin postać piekielnego
   Ma smoka. Ogniem z nosdrzy zieje!
   Kukiz potwierdza, gdy trzeźwieje…“
   9.
   Czarzasty spotniał niespodzianie,
   Bo poczuł, jak go krawat ciśnie,
   Jak pętla… Więc znów szczelił banię.
   Kwaśniewski już z likieru wiśnie
   Wyjadłszy, począł puszczać pawie:
   Braaa! BRAuuu!! BRAUN!!!… I wytrzeźwiał (prawie).
   10.
   Zandberg wykazał męstwo wielkie
   I, nie poddając się trzęsawce,
   Deizmy poodrzucał wszelkie.
   Z wyciągiem z Marksa siadł przy kawce
   I śpiąc odnowił z nim znajomość:
   „Co byt kształtuje?… A!… świadomość…”
   11.
   Odbyt natomiast u Biedronia
   Zaczął zawierać się nerwowo,
   Jakby miał za partnera słonia
   I mogło skończyć się bólowo…
   Któż stress subtelny ten wysłowi?
   I nie do śmiechu jest Śmiszkowi…
   12.
   Gdyby żył jeszcze Minc Hilary,
   Albo profesor Bałwan, wtedy
   Profesor Środa by swe czary
   Mogła odpuścić… Jest od biedy
   Profesor Hartman. Wraz z Michnikiem
   Wiedzą, co stanie się pewnikiem:
   13.
   „Nastanie faszyzm! Już nastaje
   Zaścianek katonarodowy…
   Śmieją się z Polski inne kraje!
   Winnicki, Bosak i rynkowy
   Chaos!… Do władzy się przybliża
   Męt cen i nazizm w formie krzyża!!!”

Comments are closed.