Artur Dziambor w punkt! Poseł Konfederacji zadebiutował w Sejmie i od razu POZAMIATAŁ [VIDEO]

Artur Dziambor.Foto: NczasTV
Artur Dziambor.Foto: NczasTV

Artura Dziambor po raz pierwszy wystąpił na mównicy sejmowej i od razu zaproponował bardzo dobrą ustawę. Chodzi o wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 31 tysięcy złotych. – Co Państwo zamierzacie zrobić dla ludzi, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze? – pytał.

Podczas swojego expose, zadał Pan Panie premierze sobie pytanie czy działaliście państwo dla całego społeczeństwa, i niestety muszę powiedzieć, że nie. Ja jestem osobą, która zanim tutaj trafiła, prowadziła własną działalność gospodarczą, przez całe moje życie. A osoby takie jak ja, które prowadziły jednoosobową działalność gospodarczą, dostały od waszego żołdu, taką małą jałmużnę, w postaci obniżenia o jeden, podatku dochodowego, ale dostaliśmy też kopa w postaci podwyżki ZUS-u – zaczął swoje przemówienie poseł Konfederacji.

Z roku na rok coraz większej, ktoś tutaj na sali wyliczył, że jest 400 zł, w trakcie waszego rządzenia i jest to oczywiście skutek tego, że sztucznie podwyższaliście najniższą krajową, która potem wpływa na średnią, a ta potem wpływa na ZUS – dodał.

Więc pytani moje brzmi, co Państwo zamierzacie zrobić dla ludzi, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze? Takich jak ja i takich jak wielu młodych ludzi. I druga sprawa. Nie wprowadziliście kwoty wolnej od podatku w kwocie 8000 zł, tak jak proponował to prezydent Andrzej Duda. Konfederacja dzisiaj zaproponowała, autorstwa Sławomira Mentzena, naszego ekonomisty wprowadzeni kwoty wolnej od podatku w wysokości 31 tysięcy złotych. 12-krotności najmniejszej krajowej. Czy poprzecie ten projekt? – podsumował.

Poniżej nagranie.

4 KOMENTARZE

  1. Najlepiej by kwota wolna od podatku była równa milion złotych miesięcznie
    wtedy małe firmy (można przeczytać co to jest mała firma) mogły by odetchnąc i konkurowac z chinami

    Najlepiej wprowadzić też maksymalną wielkośc wszystkich podatków. Taki totalny sufit, którego państwo nie przebije. Tak jak proponują to wolnościowcy https://bonopublico.github.io/
    Wtedy człowiek nie bałby się, że władza mając wiekszosc w sejmie uchwali podatki na poziomie 200% przychodu

  2. Czym tu się podniecać??? Facet zadał pytanie czy rząd poprze projekt (dobry) podniesienia kwoty wolnej od podatku. Tyle i tylko tyle.

  3. Czyta ktoś z redakcji te artykuły? Może chociaż autor? Chyba nie. Takie niechlujstwo, że aż po oczach bije. A ten „żołd” to już majstersztyk.

Comments are closed.