Piotr Woźniak-Starak byłby dumny! Jego dzieło zostało po raz kolejny wyróżnione [VIDEO]

Piotr Woźniak-Starak . Foto: PAP
Piotr Woźniak-Starak / Foto: PAP

Ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka „Ukryta gra” wszedł do kin w listopadzie br. Dzieło znanego producenta po raz kolejny otrzymało wyróżnienie. 

„Ukryta gra” została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. Film cieszy się też dobrymi recenzjami i wkrótce trafi do kin za granicą.

Produkcja została wyróżniona już podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Nagrodą Specjalną Jury dla reżysera Łukasza Kośmickiego oraz za montaż.

Kolejnym wyróżnieniem dla Łukasza Kośmickiego jest nagroda imienia Janusza „Kuby” Morgensterna, przyznana w kategorii najbardziej obiecujący debiut reżyserski.

Statuetkę wręczyła Krystyna Cierniak, wdowa po Januszu Morgensternie. W przemowie wspomniała ona Piotra Woźniaka-Staraka.

Piotrowi bardzo zależało na tej produkcji, ale za szybko odszedł. Mam jednak nadzieję, że gdzieś tam razem z Kubą sprawią, że powstaną kolejne ciekawe rzeczy – powiedziała.

Film powstał w Watchout Studio Piotra Woźniaka-Staraka. Jak wspomina żona producenta, jest to efekt trzech lat ciężkiej pracy, która się opłaciła, gdyż podpisało już umowy na dystrybucję „Ukrytej gry” za oceanem, gdzie ma dojść do premiery na początku 2020 r.
Ponadto prawa do filmu zostały sprzedane do Rosji, Chin, Francji, Hiszpanii i Portugalii.

View this post on Instagram

Ten film to trzy lata ciężkiej pracy całego Watchout Studio i wielu innych wspaniałych ludzi. To był ciężki projekt, ale jestem z chłopaków niesamowicie dumna i cieszę się, że przynajmniej w maleńkim stopniu mogłam być jego częścią. Razem z Joasią Sulmirską i Krzyśkiem Arszennikiem przygotowaliśmy making of „Ukrytej gry”, czyli reportaż o kulisach powstawania filmu, a sytuacji kryzysowych, wierzcie mi, nie brakowało. Mogłabym o tym filmie pisać bez końca, o wspaniałej scenografii Allana Starskiego (musicie zobaczyć jak spektakularnie wyczarował Brooklyn na warszawskiej Pradze!), o niesamowitych zdjęciach Pawła Edelmana, o Billu Pullmanie, który jest chyba najbardziej uroczym człowiekiem na świecie, o Piotrku i Krzysiu Tereju, którzy walczyli o tę produkcję jak lwy, ale tak naprawdę chciałam Wam powiedzieć – idźcie na ten film, żeby zobaczyć kawałek naprawdę dobrego światowego kina, które od początku do końca powstało w Polsce. „Ukryta gra” premiera 8 listopada. A kulisy powstawania filmu 9 listopada w TVN. #ukrytagra #thecoldestgame @watchout_studio

A post shared by Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak) on

Źródło: chillizet.pl