Sośnierz z Jachirą i Nowacką w parlamentarnym zespole ds. równouprawnienia osób LGBT. Śmiszek: „Jestem otwarty”

Krzysztof Śmiszek i Dobromir Sośnierz/fot. PAP/YouTube/NCzasTV
Krzysztof Śmiszek i Dobromir Sośnierz/fot. PAP/YouTube/NCzasTV

Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz dołączył do parlamentarnego zespołu ds. równouprawnienia osób LGBT. Zapewnia, że to nie trolling i zamierza przedstawić rozwiązania, które będą wprowadzać równouprawnienie, ale – jak podkreśla – nie uprzywilejowanie.

W zespole parlamentarnym ds. równouprawnienia osób LGBT znajduje się 24 posłów i wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka. 16 z posłów to przedstawiciele Lewicy. Są także członkowie KO: Tomasz Aniśko: Urszula Zielińska z Zielonych, Monika Rosa z Nowoczesnej, Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej oraz Katarzyna Piekarska, Klaudia Jachira i Franciszek Sterczewski.

Dziś do zespołu dopisał się poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Czy zamierza działać na rzecz LGBT? Wręcz przeciwnie.

Zespół nazywa się „ds. równouprawnienia”, więc o nic innego niż o równouprawnienie nie chodzi. Ja bardzo równouprawnienie popieram – powiedział Sośnierz serwisowi Polsat News. Jak zaznaczył, trzeba odróżniać równouprawnienie od „uprzywilejowania czy tzw. dyskryminacji pozytywnej”. Zapewnił też, że jego decyzja to nie trolling.

Wręcz przeciwnie. Chciałbym zaproponować projekt, w którym są propozycje rozwiązań postulatów tych środowisk – zapowiedział poseł Konfederacji.

Prawo nie powinno różnicować obywateli w zależności od jakichkolwiek czynników innych niż obywatelstwo. Uważam, że nie należy pisać ustaw, w których homoseksualiści mieliby inne prawa – mniejsze, większe – niż ludzie o innych preferencjach seksualnych – stwierdził poseł Dobromir Sośnierz.

Inicjator zespołu, Krzysztof Śmiszek zapowiedział, że zespół ten ma być „miejscem rozmowy z organizacjami pozarządowymi”. – Efektem naszych prac będą konkretne ustawy – zapewnił.

Wiem, że te wartości, o które będziemy walczyli, chyba nie są mu [Sośnierzowi – red. nczas] bliskie, ale jestem otwarty na dyskusję – zaznaczył Śmiszek.

Źródło: polsatnews.pl

9 KOMENTARZE

  1. Proponuje równouprawnienie w sprawie kredytów, warunki powinny być takie same dla posłów kobiet, nie posłów, senatorów mężczyzn i nie senatorów i prezydentów

  2. Śmiszek prawde powiedział.. „że zespół ten ma być „miejscem rozmowy z organizacjami pozarządowymi”. – Efektem naszych prac będą konkretne ustawy – zapewnił.” I to powinno dać do myślenia każdemu. Korporacje nam napiszą równuprawniające prawo. I to jeszcze za darmo pewnie :D

  3. Zdrada, zdrada po trzykroć zdrada – krzyknął pierwszy z plemników do pozostałych, po tym jak zoriętował się, że zostali wpuszczeni w „kanał” !

Comments are closed.