Grabarczyk ostro o PiS. „Jest bardziej na lewo od SLD. Będą gospodarczo szli w tę samą stronę” [VIDEO]

Tomasz Grabarczyk/fot. YouTube/NCzasTV
Tomasz Grabarczyk/fot. YouTube/NCzasTV

Tomasz Grabarczyk w NCzasTV ocenił, że PiS jest bardziej na lewo od SLD. Przypomniał, że lewica w ponad połowie głosowań miała te samo stanowisko, co rząd. Zaznaczył jednak, że poparcie dla partii rządzącej spada.

Moim zdaniem to nie będzie rząd, który ma takie poparcie, jakie miał przez ostatnie cztery lata – ocenił Tomasz Grabarczyk.

Patrząc na wystąpienie, że było takie nijakie, że w PiS się gotuje, że jest Konfederacja i generalnie Sejm się jednak zmienił, po tym expose stawiałbym, że to może być ostatnia kadencja PiS, który rządzi samodzielnie. Stawiam, że za cztery lata będą musieli się z kimś dogadywać – dodał rzecznik Konfederacji.

Grabarczyk zgadza się także z tezą, że „PiS jest bardziej na lewo od SLD”. Przypomniał przy tym, że lewica miała „połowę takich samych głosowań, co PiS”.

Nieformalny sojusz Razem czy całej Lewicy z PiS na razie funkcjonuje. On miał zostać przypieczętowany tą 30-krotnością ZUS. Na razie nie został. Nie wiadomo, czy to zostało całkowicie odrzucone czy na ten moment oddalone. Najwyraźniej coś się nie zgrało. Ale to jest dopiero początek, bo oni w tych kwestiach podatkowych będą szli razem – zauważył Grabarczyk.

Nawet, jeśli zostanie odwołana Magdalena Biejat z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny a sprawy światopoglądowe się różniły, to gospodarczo będą szli w tę samą stronę – mówił.

Comments are closed.