Kapłan NISZCZY 500+! „Inwestujemy w państwo a nie rodzinę. To błędna ideologia prowadząca do demograficznej zapaści”

Ks. Jacek Gniadek SVD/Fot. Marcin Obara/PAP
Ks. Jacek Gniadek SVD/Fot. Marcin Obara/PAP

Ksiądz werbista Jacek Gniadek skomentował artykuł o państwu Radford z Wielkiej Brytanii, którzy mają ponad 20 (sic!) dzieci. Zwrócił uwagę, co pominięto w informacji przełożonej na język polski, która jest istotą tego, czemu rodzina może sobie pozwolić na wielodzietność. Komuchom z pewnością ten wpis się nie spodoba.

Rodzina Radfordów nie pobiera zasiłków i utrzymuje swoje finanse dzięki dobrze prosperującej rodzinnej piekarni. Niemożliwe jest możliwe. O piekarni nie ma w tym polskim tekście, ale to rodzinna firma daje im takie możliwości – napisał na Facebooku ks. Jacek Gniadek SVD.

Radfordowie pokazują, że własność prywatna jest gwarantem ludzkiej wolności i godności. Jest gwarantem bezpieczeństwa rodziny i daje człowiekowi konieczną przestrzeń do samorozwoju w oparci o własny system wartości – podkreśla ksiądz werbista.

Problem demograficzny w Europie jest pochodną obowiązkowych i państwowych systemów ubezpieczeń społecznych. Zamiast inwestować w rodzinę, inwestujemy w państwo, ponieważ od państwa zależy nasza przyszła emerytura – wyjaśnia kapłan i podkreśla, że „nikt nam tego nie narzuca”, ponieważ „sami tak decydujemy przy urnie wyborczej”.

Jest to błędna ideologia, która prowadzi do demograficznej zapaści. Rozwiązywanie tego problemu przy pomocy programu 500+ jest tylko dolewaniem oliwy do ognia – podsumował ks. Jacek Gniadek SVD.

3 KOMENTARZE

  1. A tym czasem w naszym bantustanie, taki jeden biskup opowiadał dzieciom w programie ziarno jak to dobrze że rząd PIS „Daje 500+” na dzieci

  2. Sprawdzam. Karty na stół. „The UK’s biggest family welcomed their 20th child in September last year. Parents Sue and Noel Radford, of More­cambe, Lancs, have vowed little Archie will be their last.

    The family, who live in a 10-bedroom home, run a successful bakery and claim no handouts other than child benefit.”. Nie pobierają zasiłków innych niż child benefit, natomiast child benefit to zasiłek na dzieci. – odpowiednik właśnie naszego 500+. Ten ksiądz nie zna podstaw angielskiego czy po prostu kłamie? https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/how-much-families-10-more-12562806

Comments are closed.