Ks. Gniadek SVD ostrzega przed planami ministra finansów. „Kościół powinien być przeciwko”

Ks. Jacek Gniadek SVD/fot. YouTube/UczelniaASBIRO
Ks. Jacek Gniadek SVD/fot. YouTube/UczelniaASBIRO

Ksiądz werbista Jacek Gniadek odniósł się do informacji o ofercie Fundacji Polska Bezgotówkowa dla parafii w Polsce. Kapłan zauważa, że to organizacja „finansowana przez polski rząd” i „Kościół powinien być przeciwko wycofaniu gotówki z obiegu”.

Kościół katolicki powinien uważać na Fundację Polska Bezgotówkowa. Fundacja jest finansowana przez polski rząd i ma na celu stworzenia z Polski społeczeństwa bezgotówkowego. O tym mówi nowy nowy minister finansów Tadeusz Kościński – napisał na Facebooku ks. Jacek Gniadek SVD.

W imię obrony własności prywatnej i naszej prywatności Kościół powinien być przeciwko wycofaniu gotówki z obiegu i przede wszystkim nie korzystać z darmowych terminali FPB. Nie wysyła to dobrego sygnału do wiernych – dodał kapłan, udostępniając informację EKAI o terminalach płatniczych dla parafii.

Ksiądz werbista przytoczył też wypowiedzi kilku posłów Konfederacji.

Nie podoba nam się postać pana ministra finansów. Z jednego prostego powodu – po prostu go nie znamy. Wiemy tylko, że zlikwidować w Polsce obrót gotówkowy. Będziemy zbierać podpisy pod wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Kościńskiego – oceniał Jakub Kulesza.

Pan Minister jest człowiekiem, którego znamy jedynie z niezbyt obszernej notki w Wikipedii i paru występów publ. To za mało jak na człowieka, który zarządza całkiem bezpośrednio portfelem każdej polskiej rodziny. W tych sprawach potrzebujemy minimum zaufania – zauważył Grzegorz Braun.

Narodowcy, wolnościowcy, tradycjonaliści – wszyscy jesteśmy przeciwko wycofaniu gotówki – w imię obrony własności prywatnej i prywatności obywateli – stwierdził Michał Urbaniak.

Comments are closed.