Nie wypuszczaj psa samego na spacer, bo nie wiadomo z jakim aportem wróci…

Golden retriever. Fot. Wikipedia
Golden retriever. Fot. Wikipedia

O tym, że lepiej nie wypuszczać samego psa na spacer przekonało się małżeństwo posiadające psa rasy Golden Retriever. Para mieszkająca we Francji pomiędzy miejscowościami Agen i Foulayronnes (departament Lot-et-Garonne) doznała prawdziwego szoku…

Ich pies, który uwielbia zabawy, a zwłaszcza aportowanie, wybiegł na samotny spacer i przytargał do domu… czaszkę ludzką w stanie rozkładu. W dodatku zachęcał, by się z nim pobawić w aportowanie.

Powiadomiona o znalezisku żandarmeria rozpoczęła poszukiwania reszty ciała. Prokuratura w Agen nie wykluczała możliwości morderstwa. W końcu ciało mężczyzny znaleziono kilkadziesiąt metrów od domu rodziny posiadającej psa.

Próbki DNA z rozkładającego się ciała ofiary pozwoliły ustalić tożsamość mężczyzny po czterdziestce, który zmarł w wyniku naturalnej śmierci. Była to osoba samotna z marginesu, która miała też problemy zdrowotne.

Nie podano, czy pies otrzymał naganę, czy jednak za pewne zdolności psa tropiącego, jednak go nagrodzono? Pewne jest tylko, że przez najbliższe noce nie będzie raczej mile widziany w łóżku właścicieli.

Źródło: Actu 17