Skandal! Śmieszne wysokości kaucji za bosów mafii. „Słowik” wyjdzie za 400 tys. zł!

Andrzej Z. ps. Słowik fot. PAP
Andrzej Z. ps. Słowik fot. PAP

Skandal – tak najprościej można określić decyzję sądu, który zdecydował, że członkowie mafii pruszkowskiej wyjdą na wolność za wyjątkowo śmiesznie niskimi kaucjami. Choć sam „Słowik” oskarżany jest o kradzież 200 mln złotych, to żądana kwota to zaledwie 400 tys. zł!

Sąd wydał postanowienia o możliwości zmiany środka zapobiegawczego z tymczasowego aresztowania na poręczenie majątkowe, po uiszczeniu przez oskarżonych określonej kwoty poręczenia – czytamy na łamach „Super Expressu”, komunikat przekazany przez zespół prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie.

Oprócz wspomnianego „Słowika” czyli Andzeja Z. zza krat wyjdą również inni mafiozi. Kolejno są to: Leszek D. ps. Wańka (200 tys. zł kaucji), Janusz P. ps. Parasol (120 tys. zł) i Krzysztof. O ps. Kręcony (150 tys. zł),

Do tej pory poręczenia majątkowe nie zostały wpłacone – informuje służba prasowa sądu.

Przypomnijmy, Andrzej Z. został skazany m.in. dzięki zeznaniom najpopularniejszego świadka koronnego w Polsce, czyli Jarosława „Masy” Sokołowskiego. Zatrzymano go w lutym 2017 roku i od tego czasu przebywa w areszcie.

Wszystko jednak wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni wraz z kolegami wyjdzie na wolność.

Źródło: SE.pl / NCzas.com

 

4 KOMENTARZE

  1. Najgorsza to jest mafia w białych kołnierzykach, a nie pruszkowska. Patrz np. Marian Banaś. Po trzech latach w areszcie to i tak olbrzymie kaucje im podyktowali, jak za trzech starych dziadków z Pruszkowa, wystawionych zresztą przez Ziobrę do bicia. Inni za potężne kradzieże z VAT czy ze SKOKU po pół roku w areszcie za niższymi kaucjami wychodzili niedawno i nikt nie robił z tego afery, szumu medialnego…

Comments are closed.