Ale numer. Złodziej w masce wilkołaka, na damskim rowerze! Jest już w rękach policji

Maska wilkołaka z kradzieży. Foto: KMP Elbląg
Maska wilkołaka z kradzieży. Foto: KMP Elbląg

Dwaj mężczyźni mieli jeździć na włamania damskimi ukradzionymi wcześniej rowerami. Jeden używał maski wilkołaka swojego wnuka. Podejrzani kradli elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe. Obaj zostali zatrzymani przez elbląską policję.

Jak poinformował w piątek Jakub Sawicki z elbląskiej policji, policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali dwóch podejrzanych o włamania – to 36 i 52-latek.

W mieszkaniu starszego z mężczyzn znaleziono przedmioty, które pochodziły z kradzieży. Były to elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe. Okazało się, że 52-latek włamał do jednego ze sklepów spożywczego, używając maski wilkołaka, którą wziął z zabawek swojego wnuka.

Tę właśnie maskę policjanci znaleźli podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny. 36-latek i 52-latek często działali razem. Podczas jednego z włamań ukradli m.in. dwa damskie rowery. To na nich jeździli później na kolejne kradzieże.

36-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów, w tym oprócz kradzieży z włamaniem również zarzut posiadania narkotyków. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. W piątek sąd przychylił się do wniosku i aresztował 36-latka na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP