Niemcy: Minister zdrowia wprowadza obowiązkowe szczepienia. Firmy farmaceutyczne reklamują się w wydawnictwie jego „męża” [FOTO]

Jens Spahn. Źródło: CDU

Minister Zdrowia Jens Spahn jest jednym z kandydatów ubiegających się o przejęcie urzędu kanclerza Niemiec. Jednak nad Spahnem zbierają się czarne chmury. Jego „mąż” zajmuje wysokie stanowisko w wydawnictwach finasowanych przez firmy farmaceutyczne

Homoseksualny minister Jens Spahn chce zająć miejsce Angeli Merkel jako nowy kanclerz RFN. Mimo, że w ubiegłorocznych wyborach na szefa CDU Spahn miał niskie poparcie, to teraz liczy na kryzys w obozie Angeli Merkel w CDU w związku z porażkami Annegret Kramp-Karrenbauer.

Spahn zyskuje poklask m.in. dzięki wprowadzaniu obowiązkowych szczepień. Jako minister zdrowia odpowiada też za obrót leków na niemieckim rynku.

I tu powstaje zgrzyt, który zamierza wykorzystać opozycja. Mężem Spahna, czy kim tam jest bowiem dziennikarz Daniel Funke.

Funke niedawno awansował na kierownika w Burda Magazine Holding. To jedno z największych niemieckich wydawnictw, odpowiadające za magazyny wydawane na terenie RFN i innych państwach EU.

A jednymi z największych reklamodawców są w nich koncerny farmaceutyczne, o których dobrobycie decyduje mąż Funkego – minister Spahn.

Jeżeli konkurentom udałoby się wykazać zależność między karierą męża ministra lub reklamami w gazetach mu podlegających, a działaniami szefa resortu zdrowia, to kariera Spahna może szybko runąć.

Źródło: Deutsche Welle / Burda.com

1 KOMENTARZ

Comments are closed.