Strzeż się tych miejsc! Najniebezpieczniejsze obszary na ziemi w 2019 roku

Mapa bezpieczeństwa podróży (screen ekranu )

Według International SOS cztery kraje są uważane przez ekspertów za najbardziej niebezpieczne na świecie w 2020 r . Są to Libia, Somalia, Sudan Południowy i Republika Środkowoafrykańska. Organizacja ta opracowała jak co roku mapę zagrożeń.

„Mapa ryzyka podróżowania” ocenia kraje wg kryteriów bezpieczeństwa na drogach, zagrożeń zdrowia (choroby, epidemie) i spokoju społecznego (rebelie, wojny, zamieszki). Za najbezpieczniejsze miejsca na świecie zostały uznane Finlandia, Norwegia i Islandia, prowadzące w każdej z tych kategorii.

W kategorii bezpieczeństwa publicznego, największe zagrożenie trafienia na zamieszki i niepokoje dotyczy dotyczy podróżujących do takich krajów jak Afganistan, Syria, Jemen, Irak, Somalia, Libia i niektóre części Nigerii. Już po opracowaniu tej mapy odradza się też wszelkie podróże do Burkina Faso.

Sytuacja jest jednak dynamiczna i p. Iran, który zaznaczono jako kraj równie bezpieczny jak Szwajcaria, stał się od tygodnia miejscem mocno zagrożonym. Miejscami, w których ryzyko związane z bezpieczeństwem uznaje się za minimalne są Norwegia, Grenlandia, Finlandia, Islandia, Szwajcaria i Słowenia.

Poziom zagrożenia zdrowia i najwyższe ryzyko poniesiemy jadąc głównie do krajów afrykańskich, jak Niger, Gwinea, Sierra Leone, Liberia, Sudan Południowy, Erytrea i Republika Środkowoafrykańska. Wymienia się tu także Jemen wraz z Syrią i Koreą Północną.

Problemów z chorobami, a w razie czego szybką pomoc medyczną otrzymamy w Norwegii, Finlandii i Islandii. Kraje te prowadzą też w klasyfikacji łącznej.

Bardzie zróżnicowanie wygląda mapa bezpieczeństwa drogowego. Tutaj też zaznaczono jako miejsca niebezpieczne całe połacie Afryki, ale doszły też takie kraje jak Wenezuela, Belize, Republika Dominikany, Arabia Saudyjska, Tajlandia i Wietnam.

Za bezpieczne uznano drogi Europy oraz Japonii, Australii i Nowej Zelandii. W Europie trochę od średniej odbiega Ukraina, Bułgaria, Rumunia i Turcja. Polska w każdej z kategorii została sklasyfikowana tak jak większość państw UE.

Źródło: dailymail.co.uk/ France Info

3 KOMENTARZE

  1. kiedys była inna mapka na wykopie, gdzie były ataki na imigrantów i tam niemcy były w czołówce
    to jak tam musi byc bezpiecznie po odjeciu tych atakow

  2. Mapka propagandowa … International SOS to nie żadna organizacja tylko prywatna spółka medyczna, wystarczy wejść na angielską wersję Wikipedii, która opisuje tą firmę. Samo rzucenie okiem na Chiny świadczy o tym, że robili to nie znający się na geografii Amerykanie … no i ta żółta Szwecja, gdzie panuje stan wyjątkowy.

Comments are closed.