Kolejny KONIEC ŚWIATA. To już niedługo! NASA: „Asteroida 2009 J1 znajdzie się niepokojąco blisko Ziemi”

Asteroida uderza w Ziemię/fot. ilustracyjne

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA ostrzega, że asteroida oznaczona jako JF1, której szerokość wynosi około 128 metrów, za mniej niż 3 lata znajdzie się niepokojąco blisko Ziemi.

Według NASA istnieje szansa, że 2009 JF1 może nawet uderzyć w Ziemię. Miałoby do tego dojść 6 maja 2022 r.

Asteroida, jak każde ciało niebieskie, może zmienić swoją trajektorię na skutek takich czynników zewnętrznych, jak ciepło czy oddziaływania grawitacyjne. Dlatego precyzyjne wyliczenie, gdzie konkretnie znajdzie się obiekt, jest praktycznie niemożliwe.

Zgłoszenie przyszło z Europejskiej Agencji Kosmicznej – ESA i NASA potwierdziła wyliczenia europejskich astronomów. W sytuacji, gdyby asteroida o wielkości wieżowca uderzyła w naszą planetę, byłby to kataklizm.

Oszacowano, że zderzenie miałoby siłę około 230 kiloton trotylu. Dla porównania, bomba atomowa zrzucona na Hiroszimę w 1945 r. uwolniła energię odpowiadającą 15 kilotonom trotylu.

Uderzenie 2009 JF1 może zatem zniszczyć wielkie miasto, upadek w najodleglejszej części Oceanu Spokojnego, spowodowałoby natomiast ogromne tsunami, które zalałoby nadmorskie obszary.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.