
Aleksander Kwaśniewski obchodził w piątek 65. urodziny. W związku z tym były prezydent osiągnął wiek emerytalny. Teraz oprócz dożywotniej pensji przysługującej byłej głowie państwa, będzie on otrzymywał również świadczenie z ZUS. Ile dostanie?
Aleksander Kwaśniewski przestał być prezydentem w wieku 51 lat, stąd też od 14 lat pobiera on tzw. pensję prezydencką. Świadczenie to przysługuje dożywotnio, a jego wysokość to około 6,5 tys. zł.
– Nie narzekamy, ale nie jest to porównywalne z Barackiem Obamą. Także dorabiamy, mówiąc krótko, dorabiamy i dotyczy to całej naszej trójki (byłych prezydentów – red.) – mówił Kwaśniewski 2 lata temu w Polsat News.
Ponadto byłemu prezydentowi przysługuje emerytura wypłaca przez ZUS. Będzie ona wypłacana po osiągnięciu przez niego 65. roku życia.
– Otrzymałem prognozę mojej emerytury. Wyliczono, że będę otrzymywał 2600 złotych. Ta kwota nie daje elementarnego poczucia bezpieczeństwa – zdradził jakiś czas temu Kwaśniewski.
Skoro były prezydent twierdzi, że 2600 zł miesięcznie „nie daje elementarnego poczucia bezpieczeństwa”, ciekawe jak poczułby się w skórze milionów Polaków, którzy muszą utrzymywać się za znacznie niższe świadczenie wypłacane przez ZUS.



![Szokujące sceny w powiecie choszczeńskim. Imigrant z dwoma nożami groził śmiercią [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/Kubanczyk-100x70.jpg)

![Totalny odlot dziennikarza. Ostrzega przed pogromem Ukraińców w Polsce. „Jeśli tej spirali nienawiści się nie powstrzyma, to…” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/JP-100x70.jpg)


![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)