Bezczelność izraelskiego dyplomaty! Ambasador Izraela w Polsce kolejny raz atakuje Konfederację

Ambasador Izraela Alexander Ben Zvi fot. PAP/Radek Pietruszka
Ambasador Izraela Alexander Ben Zvi fot. PAP/Radek Pietruszka

Alexander Ben Zvi, ambasador Izraela w Polsce, czuje się w Polsce jak w Polin. Po raz trzeci zaatakował Konfederację Wolność i Niepodległość. Czy to kolejna prowokacja mająca wywołać niemiłe reakcja Polaków, które potem zostaną wykorzystane do szkalowania nas na arenie międzynarodowej w celu osiągnięcia korzyści przez rożne żydowskie środowiska?

W czwartek na antenie Polsat News izraelski ambasador Alexander Ben Zvi był gościem Jana Mikruty. Został zapytany był m.in. o wpis na Twitterze byłego ambasadora Izraela we Włoszech, Gideona Meira, który oświadczył, że „Niemcy nie zbudowaliby obozów w Polsce bez wsparcia Polaków”.

Ambasador Ben Zvi stwierdził, że nie jest to oficjale stanowisko Izraela, a Meir jest na emeryturze i izraelski rząd „nie musi reagować na każdą wypowiedź osoby prywatnej”.

Dyplomata powiedział, że w kwestii antysemityzmu Polska nie wyróżnia się na tle innych krajów Europy. Zaznaczył jednak, że „problemem są antysemickie poglądy członków Konfederacji”.

– Jeśli takie poglądy będą panować w Sejmie, to będzie problem – oświadczył ambasador Izraela. Powiedział, że mówi to zarówno jako przedstawiciel Izraela, jak i jako Żyd.

– Nie możemy zapominać o przeszłości, ale nie możemy zajmować się cały czas tylko przeszłością. Musimy zacząć myśleć o przyszłości – powiedział ambasador chwilę później. Najwyraźniej nie podoba mu się przyszłość Polski z Konfederacją jako liczącą się siła polityczną.

Słowa ambasadora skomentował redaktor naczelny Najwyższego CZASu! Tomasz Sommer.

– Ambasador Izraela po raz trzeci atakuje Konfederację, zarzucając partii „antysemickie poglądy”. Chyba nie czytał wypracowania ADL-u, że ma je połowa Polaków. Dlatego, bo dostrzegają takie zachowania jak to, z którym mamy do czynienia właśnie w przypadku tego ambasadora – napisał Sommer na Twitterze.

Patrząc na psrawę szerzej m.in. przez pryzmat słynnej ustawy Kongresu USA nr 447 i bezprawnych żydowskim roszczeń majątkowych, można się domyślić o co chodzi. Konfederacja jako jedyna partia w parlamencie podnosi temat tego planowanego złodziejstwa i jako jedyna może być realną przeszkodą w jego wykonaniu.

Przy okazji przypominamy, że trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej zatrzymać te bezprawne roszczenia: stop447.info

4 KOMENTARZE

  1. Trzeba się wreszcie pogodzić z prawdą znaną od wieków, że Polacy przyjaciół nie mają. I zacząć robić politykę dostosowaną do tej zasady. Przestać się uśmiechać do wszarzy chcących nas opluć i ściskać tyłek z przejęcia co też inni o nas powiedzą. A niech sobie szczekają jak chcą. Świat liczy się z silnymi, nie z lubianymi. Gdy będziemy silni to świat sam przyjdzie nam lizać dupę. Na czele z jankesami i pejsatymi.

Comments are closed.