To pierwszy taki przypadek w Europie. Przechwycono okręt podwodny transportujący narkotyki [VIDEO]

Okręt podwodny z narkotykami u wybrzeży Hiszpanii. Foto: YouTube/The Mob Reporter
Okręt podwodny z narkotykami u wybrzeży Hiszpanii. Foto: YouTube/The Mob Reporter

Funkcjonariusze National Crime Agency (NCA) z Wielkiej Brytanii brali udział w międzynarodowej operacji przeciwko kartelom narkotykowym działającym w Europie. Służby różnych państw przechwyciły okręt podwodny, który transportował 3 tony kokainy.

Okręt ten miał 20 metrów długości i był sterowany przez 3 osoby. Był przystosowany do transportowania narkotyków. Dotychczas tego typu rozwiązania nie były stosowane w Europie, często spotykają się z nimi funkcjonariusze służb w Stanach Zjednoczonych.

Ładunek był transportowany w kierunku portu Aldán. Na pokładzie znajdowały się 152 paczki oraz 3 osoby. Dwaj obywatele Ekwadoru zostali aresztowani, natomiast jednemu udało się uciec.

– Ten ogromny sukces jest wynikiem wymiany danych wywiadowczych między NCA, władzami Hiszpanii oraz Centrum Analiz Morskich i Operacji w Lizbonie. Jesteśmy niemal pewni, że część tej kokainy trafiłaby na ulice Wielkiej Brytanii podsycając przemoc na ulicach naszych miast – powiedział Tom Dowdall, zastępca Dyrektora ds. Współpracy Międzynarodowej w National Crime Agency.

– Dochodzenie w celu ustalenia pochodzenia narkotyków i ich odbiorców jest w toku i chociaż stosowanie okrętów podwodnych jest bardzo powszechne w Ameryce, po raz pierwszy ten system transportu został wykryty w Europie – dodał.

Źródło: cooltura24.co.uk

Comments are closed.